Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis vyrams: tai nebūtinai prostatos vėžys

Šaltinis: vlmedicina | 2022-06-13 11:27:45

Dažnas, pasunkėjęs ir skausmą sukeliantis šlapinimasis – iš pirmo žvilgsnio šie simptomai gali priminti prostatos vėžį. Juos pajutus vertėtų iš karto kreiptis į šeimos gydytoją. Vis dėlto tai ne visada signalizuoja apie šią pavojingą ligą.

Susirūpinęs vyras žiūri pro langą
Vyras / Unsplash.com

Gerybinė prostatos hiperplazija

Gerybinė prostatos hiperplazija – šio prostatos padidėjimo pavyksta išvengti tik retam vyrui, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis. Anot jo, ši gerybinė prostatos hiperplazija nėra vėžinės ligos pasekmė.

„Pagrindiniai gerybinės prostatos hiperplazijos požymiai yra padažnėjęs ir pasunkėjęs šlapinimasis, staigus poreikis šlapintis ir kartkartėmis bėdos, norint sulaikyti šlapimą bei susilpnėjusi jo srovė. Šie simptomai ne visada būna stiprūs, tačiau vis tiek vertėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Kartais jis pradžioje gali rekomenduoti ne imtis gydymo, o tik vengti alkoholinių gėrimų ir kofeino, negerti skysčių vėlai vakarais, į mitybos racioną įtraukti daugiau vaisių ir skaidulinių maisto produktų“, – pasakoja E. Skalandis.

Vaistininkas priduria, kad jeigu laikantis šių patarimų simptomai tik dar labiau ūmėja, tuomet būna skiriamas medikamentinis gydymas. Dažniausiu atveju jis greitai nuima skausmus ir išsprendžia pačią sveikatos problemą. Tik labai retais atvejais liga gali komplikuotis, tuomet prireikia ir specialaus chirurginio gydymo.

Prostatitas

Prostatitas – tai ūminis prostatos liaukos uždegimas, itin dažnai pasitaikantis vyrams. Vaistininkas pasakoja, kad laiku pastebėjus ir atsakingai įvertinus prostatito simptomus, jį galima nesudėtingai išgydyti.

„Pasireiškęs prostatitas neretu atveju primena gerybinės prostatos hiperplaziją. Atsiranda dažnesnis poreikis šlapintis, o šlapinimosi metu kamuoja skausmas, susilpnėja šlapimo srovė. Todėl konkrečiai prostatitą galima atskirti iš šių simptomų – skausmų dubens srityje, kirkšnyse, apatinėje nugaros dalyje ar netgi sėklidėse. Kadangi tai uždegimas, šalia gali pasireikšti karščiavimas ir šaltkrėtis“, – pasakoja E. Skalandis.

Dažniausiu atveju prostatitas yra sukeliamas bakterijų, pasakoja vaistininkas. Todėl jis nesudėtingai pagydomas antibiotikais. Tik svarbu žinoti, kad pilnas gydymas yra ilgesnis nei įprasta – gali trukti nuo 4 iki 12 savaičių.

Pajutę diskomfortą – nedelskite

Gerybinė prostatos hiperplazija ar prostatitas – abiejų ligų simptomai išties labai panašūs į prostatos vėžį, todėl vaistininkas pataria, pajutus bet kokį įtarimą keliantį diskomfortą ar skausmą kreiptis į šeimos gydytoją.

„Pajutus net menkiausią diskomfortą, labai svarbu jo neignoruoti. Nepamirškite, atliekamas kraujo tyrimai nebūtinai parodys prostatos vėžio diagnozę – jie taip pat gali nustatyti kitas ligas, kurias galėsite greitai išgydyti vaistų ar kito paprasto gydymo pagalba. Lygiai taip pat neuždelstas tyrimas gali jums padėti aptikti prostatos vėžį dar ankstyvoje stadijoje ir taip padidinti sėkmingo gydymo tikimybę. Tad bet kuriuo atveju greitas reagavimas į pasireiškusius simptomus gali padėti greičiau pasveikti nuo nemalonių prostatos ligų“, – pataria E. Skalandis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų