Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Patarimai, padėsiantys sustiprinti imunitetą

Šaltinis: vlmedicina | 2023-02-23 13:59:51

Imunitetas yra mūsų organizmo gebėjimas atsispirti infekcijoms ir ligoms. Nors yra daug veiksnių, kurie gali paveikti mūsų imuninę sistemą, keletas patarimų padės pagerinti jūsų imuninę sistemą ir būti sveikesniems. Tinklalapyje sveikataisgamtos.lt rasite daugybę patarimų, kaip tai galite padaryti. Tačiau kad nepamirštumėte imunine sistema rūpintis nuolat, dar sykį apžvelgsime patarimus, kaip stiprinti savo imuninę sistemą ir išlaikyti puikią sveikatą.

Imunitetą sustiprins ir sveika mityba / Pranešimo autorių nuotr.

Valgykite sveiką maistą. Vienas iš geriausių būdų stiprinti imunitetą yra subalansuota mityba, kuri apima vaisius, daržoves, pilno grūdo produktus, mėsą, žuvį, riešutus ir sėklas. Šie produktai yra turtingi antioksidantų ir maistinių medžiagų, kurios padeda stiprinti imuninę sistemą. Tik sveikas ir subalansuotas maistas suteikia žmogui energijos, kartu pasirūpina ir jūsų imunitetu.

Užtikrinkite sau pakankamą miegą. Nereikia sakyti, kad miegas yra vienas iš geriausių būdų palaikyti sveikatą, tačiau nepakankamas miegas gali pakenkti mūsų imuninei sistemai ir padaryti mus jautresnius infekcijoms ir ligoms. Būtent todėl rekomenduojama miegoti bent 7-8 valandas per naktį, kad ryte jaustumėtės pailsėję ir darbingesni.

Fizinis aktyvumas. Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti sustiprinti mūsų imuninę sistemą. Tai gali būt, bet koks aktyvus laisvalaikis, toks kaip vaikščiojimas, bėgimas, plaukimas ar sporto salėje atliekami pratimai. Taigi, jei judėsite ir daug laiko praleisite gryname ore, tai ne tik kad sustiprinsite savo kūno raumenis, tačiau kartu ir savo imuninę sistemą.

Sumažinkite stresą. Per didelis stresas gali pakenkti mūsų imuninei sistemai, todėl rekomenduojama ieškoti būdų, kaip sumažinti stresą, kaip jį valdyti ir kaip susidoroti su jo sukeltomis pasekmėmis, tokiomis, kaip nerimas ir nemiga. Taigi jums gali būti naudingi kūrybiniai užsiėmimai, meditacija ar kitokie atpalaiduojantys pratimai.

Reguliari asmeninė higiena. Reguliarus rankų plovimas ir dezinfekcija yra labai svarbi infekcijų ir ligų prevencijai. Taip pat reikia reguliariai keisti patalynę ir rankšluosčius, kad būtų išvengta bakterijų ir virusų plitimo.

Vartokite maisto papildus. Kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kuriems trūksta maistinių medžiagų ar kurie yra dažnai sergantys, gali būti naudinga vartoti maisto papildus. Tačiau prieš imantis veiksmų ir atsirenkant geriausia pasitarti su gydytoju ar mitybos specialistu, kad jie galėtų jums parekomenduoti tinkamus papildus jūsų organizmui, kurie atitiktų jūsų poreikius ir teiktų jums naudą.

Vengti tabako ir alkoholio. Alkoholis ir tabakas gali pakenkti mūsų imuninei sistemai, todėl rekomenduojama vengti jų vartojimo arba vartoti juos labai mažomis dozėmis.

Pasirūpinkite vitaminu D. Vitaminas D yra svarbus imuninės sistemos komponentas. Kai kurių tyrimų duomenimis, vitaminas D gali padėti mūsų organizmui kovoti su infekcijomis ir ligomis. Šis vitaminas gali būti gaunamas iš maisto, tačiau daugiausiai jo suteikia saulės spinduliai. Rekomenduojama bent 15-20 minučių per dieną praleisti gryname ore ir saulėje.

Profilaktiškai lankykitės pas gydytoją. Reguliarus lankymasis pas gydytoją yra labai svarbus ligų prevencijai ir sveikatos priežiūrai. Tai padės identifikuoti ankstyvas problemas ir laiku jas spręsti, kad išvengtumėte didesnių sveikatos problemų.

Taigi apžvelgėme pagrindinius patarimus, kurie gali padėti jums sustiprinti imuninę sistemą ir būti sveikesniems. Tačiau reikia nepamiršti, kad svarbiausia yra rūpintis savo sveikata ir imunitetu kasdieniniame savo gyvenime, o ne tik tada, kai jaučiatės prastos savijautos ar net susergate. Laiku atliekamos prevencinės priemonės ir sveikatos priežiūra padės užkirsti kelią pavojingoms ligoms ir išlaikyti sveiką organizmą kuo ilgiau.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas