Tikėtina, jog paviešintas sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko garso įrašas, kuriame atskleidžiama neskaidri viceministro veikla, nėra tik atsitiktinumas. Seimo narė, grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama įvertinti, ar G. Černiauskas nesupainiojo viešų ir privačių interesų priimdamas sprendimus Valstybės investicijų programos, Europos Sąjungos struktūrinės ir kitos tarptautinės paramos lėšų paskirstymo bei išvadų parengimo Koordinacinėje komisijoje.
Vadovaudamasis būtent G. Černiausko pirmininkaujamos komisijos rekomendacine išvada tuometinis sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis 2014 m. birželį paskyrė 1 442 708,05 Lt UAB Sveikatos ekonomikos centrui, kurio vienas iš akcininkų ir buvęs direktorius yra pats G. Černiauskas. Finansavimo skyrimo laikotarpiu šioje akcinėje bendrovėje dirbo ir viceministro žmona.
„Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie G. Černiausko pastangas daryti įtaką konkursui į vadovaujančias pareigas tėra ledkalnio viršūnė. Antikorupcijos komisija jau ruošėsi svarstyti pateiktus faktus apie paramos skyrimą Sveikatos ekonomikos centrui, kurio dalininkas yra pats viceministras. Dar anksčiau viešai skambėjo klausimas dėl G. Černiausko vadovauto „E-sveikatos“ projekto, kurį vykdant, Valstybės kontrolės teigimu, buvo iššvaistyta 15,2 mln. Lt. Visa tai rodo, kad neskaidrumas yra tiesiog sisteminis G. Černiausko veiklos bruožas“, – teigė Agnė Bilotaitė.
Seimo narė į VTEK kreipėsi po to, kai buvo paviešintas garso įrašas, kuriame užfiksuota, kaip G. Černiauskas prisipažįsta siekęs paveikti konkurso į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą rezultatus piktinasi komisijos narių sprendimu didesnį balą skirti konkursą laimėjusiai sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Norai Ribokienei. Įraše jis leidžia suprasti, jog turėjo būti pasirinktas kitas kandidatas - socialdemokratė Vilija Vertelienė. G. Černiauskas taip pat N. Ribokienę vadino necenzūriniais žodžiais
„Kyla pagrįsti klausimai sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei. Norėtųsi išgirsti viešus atsakymus, kaip ji vertina viceministro bandymus daryti įtaką konkurso rezultatams, jo vaidmenį skiriant milijonines lėšas jam priklausančiai įmonei ir atsakomybę dėl milžiniškų nuostolių įgyvendinant „e-sveikatos“ projektą. Jei naujoji ministrė siekia skaidrumo savo vadovaujamos ministerijos ir viso sveikatos apsaugos sektoriaus veikloje, su G. Černiausko darbu esamose pareigose tai atrodo sunkiai suderinama“, – konstatavo Seimo Antikorupcijos komisijos narė.
Šiandien ministrė patenkino Gedimino Černiausko atsistatydinimo pareiškimą.
Parengta pagal lrs.lt informaciją