Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Pėdų priežiūros užmiršti nevalia ir žiemą

vlmedicina.lt | 2012-12-14 12:59:25

Žmogaus pėdoms Kinijoje ir Indijoje jau tūkstantmečius skiriama daug dėmesio. Iki mūsų laikų atkeliavo ne tik šiose šalyse gimę pėdų masažai, bet ir bandymai iš pėdų nustatyti žmogaus savybes ar net nuspėti ateitį. Nejučia pagalvojote, kad tokiam būrimui“ ryžtumėtės nebent vasarą, kai nebūtų gėda parodyti pedikiūro išpuoselėtų pėdų? Tuomet pats metas prisiminti, kad šiai kūno daliai, kuriai kasdien tenka atlaikyti visą mūsų svorį, turėtų būti skiriama dėmesio visus metus.

Pėdos
Algirdo Kubaičio nuotr.

Rūpinkitės kasdien

Šaltuoju sezonu pėdos varginamos netgi labiau nei šiltuoju – jas neretai nutrina nauji batai, šiltuose žieminiuose aulinukuose jos prakaituoja ar sušlampa. Todėl idealiausia būtų pėdų priežiūrai atrasti laiko kiekvieną dieną. Paprasčiausia kas vakarą, nusiprausus po dušu, patepti jas ta pačia priemone, kuria drėkinate ir kūną. Tiesa, jei naudojate aliejų, juo pėdas tepti reiktų likus keletui ar keliolikai minučių iki prausimosi.

Jei nusprendėte įsigyti specialų kremą pėdoms, patariama ieškoti tokio, kuris minkštintų ir drėkintų, nes pėdų oda linkusi greičiau ragėti. Nesirinkite kremo, kurio sudėtyje yra vandens – jis dar labiau sausina odą. Kai vargina rimtesnės problemos, pavyzdžiui, pėdos itin sausos ir šiurkščios, patariama jas kiekvieną vakarą patepti medicininiu vazelinu ir, apsimovus medvilnines kojines, palaikyti per naktį. Procedūrą kartoti reikėtų dvi ar tris savaites.

Jei jūsų darbotvarkė itin užimta ir laiko kasdienei pėdų priežiūrai nebelieka, galite išbandyti ir įvairiausius specialius preparatus, kurių poveikis panašus į medicininio vazelino. „Skubančios mamos paprastai neturi laiko, todėl dažniausiai prašo rekomenduoti greitai veikiančias priemones. Sudėtingais atvejais siūlau įvairias terapines įmautes. Jos yra vienkartinio naudojimo ir užsidėjus jau po kelių valandų pėdų būklė pastebimai pagerėja. Tokių įmaučių kaip, pavyzdžiui, dabar populiarių „Baby Foot“, poveikis išlieka kelis mėnesius. Tik reikėtų nepamiršti, kad  vien išorinės priežiūros nepakanka  – kad pėdos būtų sveikos, svarbu ir pakankamas vitaminų A ir B kiekis, taigi reikėtų ir jais pastiprinti organizmą“, – pataria „Camelia“ vaistininkė Kristina Gabriūnaitė.

Galite naudoti ir tai, ką randate namuose

Tiek sveikų pėdų priežiūrai, tiek jų gydymui galite drąsiai naudoti namie pasigamintas kaukes ir šveitiklius. Pavyzdžiui, sumaišykite du puodelius avižinių dribsnių, puodelį miltų, po pusę puodelio medaus ir alyvuogių aliejaus. Pamirkę pėdas vandenyje su soda, užtepkite šią kaukę ir laikykite 20–30 minučių. Šveitiklį pėdoms galite pasigaminti iš trijų šaukštų rudojo cukraus, šaukšto medaus, šaukšto citrinų sulčių ir tiek pat alyvuogių aliejaus. Iš namuose turimų produktų galite netgi pasidaryti pėdų talko – sumaišykite šaukštą sodos su keliais lašais eterinio aliejaus (pavyzdžiui, pipirmėčių ar arbatmedžio), o gautu mišiniu galite pudruoti tiek pėdas, tiek avalynę.

Nepamirškite, jog didelę įtaką sveikai pėdų odai turi ir judėjimas, ypač vaikščiojimas. Kad suaktyvintumėte pėdų kraujotaką, jas pamankštinkite: sukite čiurnas pagal laikrodžio rodyklę ir atgal, tempkite kojų pirštus pirmyn ir atgal ar tiesiog rankomis švelniai pamasažuokite kiekvieną kojos pirštelį.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų