Klausimas.Mano dukrytei 8 metukai, ji jau kosti 5 savaites. Baigėme antibiotikų kursą, gėrėme sirupėlius. Einame į mokyklą, bet kosime. Ką patartumėte? Dangeruta, 45 m.
Atsako Vilniaus UAB „Mano šeimos klinika“ šeimos gydytoja Jūratė Ivanauskienė
Reikėtų išsiaiškinti kosulio priežastį – jis gali būti alerginio pobūdžio, dėl mikoplazminės infekcijos ar lengva kokliušo forma, kuri būna net ir paskiepytiems vaikams. Būtent tokių priežasčių kosulį netinka gydyti antibiotikais, yra skiriamas kitoks gydymas. Bet kokiu atveju penkias savaites besitęsiantis kosulys nėra gerai, reikia ieškoti jo priežasties.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.