Pirmadienis, 2025.04.28
Reklama

Skauda galvą: ar įmanoma sumažinti skausmą natūraliais būdais?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-04-15 13:24:59

Galvos skausmas dažnai užklumpa netikėtai ir gali visiškai sujaukti dienos planus. Tokiomis akimirkomis daugelis žmonių iškart griebiasi vaistų, tačiau patariama neskubėti – verta išbandyti ir natūralius būdus, kurie gali palengvinti skausmą.

Skauda galvą
Galvos skausmas / Photl.com

Kodėl mums skauda galvą?

„Pirmiausia svarbu suprasti, kodėl galvą išvis pradeda skaudėti. Dažniausios priežastys – stresas, miego trūkumas, per mažas skysčių kiekis organizme, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio ir per mažas fizinis aktyvumas. Taip pat galvos skausmus gali sukelti per didelis kofeino kiekis, oro pokyčiai ar netgi praleisti pusryčiai“, – pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Pasak jos, visi šie veiksniai gali sukelti įvairaus pobūdžio galvos skausmus – nuo bukų maudimų iki stipraus pulsuojančio skausmo.

Ar įmanoma palengvinti skausmą be vaistų?

„Kartais galvos skausmą gali palengvinti paprasčiausia stiklinė vandens. Dehidratacija yra viena iš dažniausių galvos skausmo priežasčių, todėl išgėrus daugiau skysčių ir trumpam prigulus pailsėti, skausmas gali praeiti savaime“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Kitas būdas – pakvėpuoti grynu oru lauke ar bent pravėdinti patalpą. Vaistininkė paaiškina, kad deguonies stygius ir užsistovėjęs oras patalpoje gali sustiprinti galvos spaudimą ir taip iššaukti skausmus. Tuo tarpu grynas oras pagerina deguonies patekimą į smegenis, todėl gali palengvinti skausmą.

„Jei skauda galvą dėl įtampos ir patiriamo streso, gali padėti gilus kvėpavimas ar švelnus kaklo ir pečių masažas. Taip pat galima užsidėti šaltą kompresą ant kaktos arba šiltą – ant sprando, priklausomai nuo to, kokio tipo skausmas jaučiamas. Šaltas kompresas dažniau padeda esant pulsuojančiam ar migreniniam skausmui, o šiltas – kai galvos skausmas susijęs su įsitempusiais sprando ar pečių raumenimis“, – sako E. Ramaškienė.

Dar vienas natūralus būdas – išsijudinti: lengvas pasivaikščiojimas ar tempimo pratimai pagerina kraujotaką ir padeda sumažinti įtampą.

Kada galima vartoti vaistus nuo skausmo?

„Jei galvos skausmas stiprus ir nepraeina kelias valandas, svarbu pasirinkti tinkamą vaistą – dažniausiai gali padėti paracetamolis, ibuprofenas ar kiti nereceptiniai analgetikai. Tačiau juos svarbu vartoti teisingai. Nevartokite didesnės dozės nei rekomenduojama. Taip pat pavartojus vaistų, tarp dozių reikėtų daryti bent 4-6 valandų pertrauką“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Jeigu galvos skausmai dažnai kartojasi, patariama kreiptis į gydytoją – reikėtų išsiaiškinti priežastis ir atlikti būtinus sveikatos tyrimus. Dažnai pasikartojantys skausmai gali būti rimtesnių sveikatos sutrikimų požymis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: kodėl tradicinį deginimąsi reikėtų pamiršti
Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai num...
Patarimai jaučiantiems alergijos simptomus: kaip sumažinti žiedadulkių poveikį sveikatai
Įsibėgėjus pavasariui ir augalams pradėjus barstyti žiedadulkes, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro speciali...
Lietuva jau įsigijo sezoninių gripo vakcinų
Balandžio 24–30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šia proga Valstybinė ligonių kasa...
Antsvorio ir nutukimo stigma: kaip visuomenės požiūris apsunkina kelią į sveikatą?
Nors sveikos gyvensenos temos dažnai siejamos su teigiamais pokyčiais, antsvorio turintys ar nutukę jauni žmonės dažnai...
Kauno klinikų endokrinologė: hormonų pusiausvyrą trikdo net kasdieniai įpročiai
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių serga endokrininėmis ligomis, todėl mokslininkų dėmesys krypsta į aplinkoje esan...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas