Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Per karščius patariama į mitybą įtraukti daugiau mineralų

Šaltinis: vlmedicina | 2024-05-29 10:48:13

Išsiilgti vasariški orai gali džiuginti, tačiau šiuo laikotarpiu ypatingai svarbu saugotis karščių ir pasirūpinti savo sveikata. Per karščius gali dažniau užklupti tokie simptomai kaip nuovargis, galvos ir raumenų skausmai, padažnėjęs pulsas. Dėl to patariama šiuo metu į mitybą įtraukti daugiau mineralų ir elektrolitų.

Vasaros karščiai gali atsiliepti sveikatai / Redakcijos archyvo nuotr.

Karšti orai – kelias į dehidrataciją

„Ramybės būsenoje žmogus kasdien išprakaituoja apie 0,5-2 litrus vandens. Tačiau karštomis dienomis prakaitavimas tampa intensyvesnis. Su prakaitu netenkame ne tik vandens, bet ir gyvybiškai svarbių mineralų bei elektrolitų, todėl padidėja dehidratacijos rizika, gali kilti galvos skausmai, širdies permušimai ir silpnumas", – pranešime žiniasklaidai teigia vaistininkas Mindaugas Rutalė.

Jis pabrėžia, kad per karščius būtina palaikyti tinkamą skysčių balansą. Tai galima padaryti geriant daugiau vandens, tačiau kartais vien to nepakanka.

„Norint išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą organizme, patartina vartoti papildomus mineralus – magnį, natrį, kalį ir cinką. Jų gausu šviežiuose špinatuose, žaliosiose salotose, braškėse, vyšniose, bananuose ir arbūzuose. Tačiau retai kas suvalgo tiek daug šių vaisių ir daržovių, kad užtikrintų optimalų skysčių balansą, todėl verta vartoti elektrolitų ir mineralų tirpalus", – priduria vaistininkas M. Rutalė.

Grilio sezonu neišvengiami apsinuodijimai

Grilio sezonu, ypač keliaujant ar gaminant maistą lauke, padidėja apsinuodijimų maistu rizika. Pasak vaistininko, apsinuodijus organizmas stengiasi pašalinti toksinus, kartu netekdamas daug mineralų.

„Apsinuodijus reikia vartoti ne tik elektrolitų, bet ir gliukozės tirpalus. Dažnai galima rasti preparatų, kuriuose yra tiek elektrolitų, tiek gliukozės. Jie yra sūriai saldaus skonio. Lygiai taip pat galite išgerti arbatos su medumi ar cukrumi, kad pagreitintumėte toksinų skaidymą", – teigia vaistininkas M. Rutalė.

Karščiuojame ne tik žiemą

Vaistininkas pastebi, kad karščiuojant taip pat netenkame daugiau skysčių, nes organizmas, kovodamas su liga, įjungia termoreguliacijos procesą.

„Karščiuojant organizmas stipriau prakaituoja, kad sumažintų temperatūrą. Su prakaitu netenkama ir elektrolitų, kurie svarbūs reguliuojant vandens kiekį organizme. Norint greičiau pasveikti, svarbu išvengti dehidratacijos, o tai lengviausia padaryti vartojant elektrolitų tirpalus, nes arbatos ar vandens gali nepakakti", – pataria vaistininkas M. Rutalė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų