Antradienis, 2025.04.15
Reklama

Pilvo echoskopijos procedūros atlikimas ir privalumai

Šaltinis: vlmedicina | 2021-10-01 11:34:01

Kreipėtės į šeimos gydytoją ir jis įtaria, kad galbūt jūsų problema susijusi su organų patologijomis? Tuomet natūralu, kad būsite siunčiami išsamesniems tyrimams. Dažniausiai norint gauti konkrečius rezultatus, pacientas yra siunčiamas atlikti echoskopiją. Ši procedūra dažnai painiojama su kitomis procedūromis. Tad tie pacientai, kuriems turės būti atlikta pilvo echoskopija, turėtų detaliau pasidomėti šia procedūra ir jos pasiruošimo ypatumais.

Echoskopas
Echoskopas / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Echoskopu gali būti tiriami ne tik organai

Įprastai echoskopuotojai atlieka šį tyrimą pagal siuntime nurodytus reikalavimus. Jeigu pacientui įtariama organų patologija, tuomet šio tyrimo metu bus apžiūrima konkreti pilvo sritis. Šios procedūros metu naudojamas aparatas leidžia detaliai apžvelgti, ar tam tikrų vidaus organų nekamuoja jokios problemos. Pilvo echoskopija dažnai paskiriama siekiant ištirti kepenų, blužnies, inkstų bei kitų organų būklę. Dažnai tokiu tyrimu galima aptikti netgi auglius ar metastazes.

Neretai šiuos tyrimu nustatomi ir šlapimo pūslės problemos, kurios susijusios su akmenų atsiradimu. Tiriant inkstus, tuo pačiu gali būti apžiūrima ir šlapimo pūslė. Tyrimo metu viskas atliekama greitai ir jeigu matomi pokyčiai, apie tai pacientas sužino nedelsiant.

Taip pat reikia paminėti, kad pilvo echoskopijos procedūra atliekama ir nėščiosioms. Šis tyrimas leidžia stebėti vaisiaus vystymąsi. Gydytojas, reguliariai atliekantis šį tyrimą, gali iš anksto nustatyti ne tik būsimo vaiko lytį, bet ir galimas gimdymo komplikacijas. Šis tyrimas dažnai atliekamas siekiant nustatyti, ar prieš gimdymas vaisius nėra apsivyniojęs virkštele ir t.t.

Pabrėžiama, kad echoskopinis pilvo tyrimas nebūtinai turi būti atliekamas tik su gydytojo siuntimu. Tam, kad jaustumėtės ramesni, rekomenduojama šia procedūra pasinaudoti kartą per metus. Tiesa, jeigu jums nebus išrašytas šis siuntimas, už procedūrą teks susimokėti.

Pasiruošimas echoskopijos procedūrai ir kaina

Pilvo echoskopijos procedūrai atlikti nereikalingas labai sudėtingas pasiruošimas. Tam, kad specialistas tyrimą galėtų atlikti kaip priklauso, pacientui nurodoma, kiek laiko prieš procedūrą nevalgyti ir negerti jokių skysčių. Būtent nurodymų laikymasis padės užtikrinti, kad procedūros metu nėra jokių trikdžių.

Kalbant apie echoskopijos kainą, svarbu paminėti, kad ši procedūra gali būti kompensuojama iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Tai reiškia, kad draustiems sveikatos draudimu ši procedūra bus nemokama, jeigu bus atliekama viešoje poliklinikoje. Tačiau, tam, kad tokia procedūra būtų atlikta, reikės gauti gydytojo siuntimą. Be siuntimo jūs turėtumėte keliauti į privačias klinikas ir ten mokėti už procedūrą iš savo kišenės.

Nėščiosioms, kurioms pilvo echoskopija turi būti atliekama reguliariai, dėl kainų baimintis neturėtų. Paprasčiausiai, siuntimas tokioms pacientėms išrašomas be jokių klausimų. Patys gydytojai nurodo kas kiek laiko keliauti echoskopo tyrimui. Tačiau, pravartu žinoti, kad gavus gydytojo siuntimą, galima kreiptis į privačias klinikas, kuriose tyrimas bus atliekamas greičiau. Aišku, už tai teks papildomai primokėti.

Taip pat svarbu paminėti, kad echoskopija daugiau kainuos tiems, kurie nori išsamaus kelių organų tyrimo. Jeigu jums rūpi tik konkrečių organų patologijos, tai ši procedūra jums kainuos pigiau, nes galėsite rinktis tik dalinį tyrimą. Jis, aišku, truks trumpiau – vos keliolika minučių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: echoskopija
Kategorijos: Virškinimo sistema
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų