Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Pilvo pūtimą gali nulemti ne tik maistas, bet ir mūsų įpročiai

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-08-09 10:52:19

Pilvo pūtimas dažnai gali sukelti daug nemalonių pojūčių kaip pilvo skausmas ir raižymas, sunkumo jausmas, o neretai ir vidurių užkietėjimas arba priešingai – viduriavimas. „Eurovaistinės" vaistininkė Elvyra Ramaškienė vaistinėje dažnai sulaukia žmonių, besiskundžiančių šiais nemaloniais simptomais, todėl ji atskleidžia, kokiais patarimais su jais dalinasi.

Pilvo pūtimą sukelia įvairios priežastys / Photl.com

 

Maisto produktai, nulemiantys pilvo pūtimą

„Pilvo pūtimą gali sukelti įvairiausios priežastys, tačiau dažniausia iš jų – mitybos įpročiai ir maisto produktai. Niekam ne paslaptis, kad dažniausiai dujų kaupimąsi žarnyne paskatina ankštinės daržovės, kopūstai, brokoliai, pieno produktai ir gazuoti gėrimai. Taip pat, norint išvengti pilvo pūtimo, patariama rečiau valgyti maisto produktus su dideliu fruktozės arba druskos kiekiu", – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

Jeigu dažnai susiduriate su pilvo pūtimu, vaistininkė pataria rinktis lengvai virškinamus maisto produktus – liesą mėsą, žuvį, ryžius, avižas, virtas daržoves.

Kokius mitybos įpročius vertėtų pakeisti?

Vaistininkė pasakoja, kad kartais vaistinėse žmonės atvirauja, jog nors ir skiria pakankamai dėmesio subalansuotai mitybai, jiems vis tiek tenka susidurti pilvo pūtimu. Anot jos, priežastys kartais slypi ne maiste, o valgymo įpročiuose.

„Kartais pilvo pūtimas gali prasidėti netgi paprasčiausiai per greitai valgant. Kai valgome skubėdami arba kalbėdami, nuryjame daugiau oro, kuris kaupiasi žarnyne ir sukelia pilvo pūtimo jausmą. Taip pat daugiau oro gali patekti į mūsų žarnyną dėl rūkymo, kramtosios gumos ar gėrimo per šiaudelį", – teigia vaistininkė E. Ramaškienė.

Pilvo pūtimas – ilgalaikio streso pasekmė

Vaistininkė pataria nepamiršti ir kitos dažnos pilvo pūtimo priežasties – ilgalaikio streso ir nerimo. Nervų sistema yra glaudžiai susijusi su virškinimo sistema, todėl nerimaujant gali sutrikti virškinimo procesai, nulemiantys pilvo pūtimą, viduriavimą, apsunkimą.

„Nepamirškite judėti. Fizinis aktyvumas yra ypatingai svarbus nervų sistemai bei turi teigiamos įtakos virškinimui. Lengvas pasivaikščiojimas po valgio padeda pagreitinti virškinimą bei sumažinti dujų kaupimąsi žarnyne. Taip pat galima išbandyti jogą ar pilateso pratimus, kurie padeda atsipalaiduoti bei skatina virškinimo sistemos veiklą", – pataria vaistininkė E. Ramaškienė.

Kaip sumažinti pilvo pūtimą?

„Norint sumažinti atsiradusį pilvo pūtimą pirmiausia patariama išgerti daugiau vandens. Vanduo padeda virškinti maistą ir sumažinti druskos perteklių, kuris sukelia vandens sulaikymą organizme ir pilvo pūtimą. Be to, šiltas vanduo su citrina irgi gali būti naudingas, kadangi citrina skatina tulžies išsiskyrimą ir taip stimuliuoja virškinimo sistemą", – sako vaistininkė E. Ramaškienė.

Dažnai susiduriantiems su pilvo pūtimu vaistininkė pataria suvartoti probiotikų kursą. Probiotikai padeda atkurti sveiką žarnyno mikroflorą, kuri yra svarbi virškinimo procesams. Taip pat probiotikų galima rasti tokiuose fermentuotuose maisto produktuose kaip jogurtas, kefyras bei raugintos daržovės.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų