Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta inovatyvi endoskopinė-artroskopinė operacija

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2021-05-20 09:57:05

Šiandien Vytenis, kuriam Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse vienu metu atlikta kelio sąnario kremzlės rekonstrukcija ir menisko implantacija, šypsosi, tačiau dar visai neseniai jį vargino nuolat atsinaujinantis kairiojo kelio skausmas.

Prof. Rimtautas Gudas su pacientu
Prof. Rimtautas Gudas ir Vytenis / Kauno klinikų nuotr.

„Tai kėlė emocinę įtampą. Atrodo, kad jau nebeskauda, bet vėl prasideda uždegimas. Džiuginantys dalykai nebetenka prasmės, kai nuolat turi jausti diskomfortą ir skausmą“, – pasakojimą pradeda vaikinas.

Prieš 10 metų pasivažinėjimas riedučiais Vyteniui tapo lemtingas – pargriuvęs jis nebegalėjo sulenkti kojos. „Skausmo nejaučiau, bet kojos nepajudinau iš vietos, – prisimena vaikinas. – Gydytojui apžiūrėjus, paaiškėjo, kad plyšo meniskas, todėl man atliko operaciją. Iš pradžių atrodė viskas gerai, galėjau vaikščioti, bet po kurio laiko pradėjo skaudėti kelio sąnarį.“

Vaikinas stengėsi mankštintis, lankėsi pas kineziterapeutus, tačiau tai nepadėjo. „Gyventi galėjau, bet stengiausi kuo mažiau lankstyti kairę koją, kol skausmas liausis. Vos tik būklė pagerėdavo, tuoj vėl prasidėdavo uždegimas“, – pasakoja jis.

Neapsikentęs nuolat alinančių skausmų, Vytenis nutarė kreiptis pagalbos į gydytojus. Kauno klinikose, įvertinus vaikino būklę, paaiškėjo, kad dėl pašalinto menisko jam pradėjo plonėti kremzlinis kelio sąnario audinys, atsirado ankstyvosios artrozės požymiai (kremzlinio audinio nykimas) ir defektai kelio sąnaryje.

„Meniskai sąnario kremzlę saugo nuo dilimo. Juos pašalinus gali atsirasti negrįžtami kremzlinio audinio pažeidimai. Apie 40 proc. pacientų dėl pašalinto menisko pradeda progresuoti artrozė, tačiau ji dažniausiai pasireiškia praėjus keliems metams po pašalinimo“, – pastebi Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas, gydytojas ortopedas traumatologas prof. Rimtautas Gudas.

Atlikus išsamius Vytenio sveikatos būklės tyrimus, nuspręsta atstatyti pažeistą sąnario kremzlę. Siekiant ją apsaugoti nuo ateityje gresiančio susidėvėjimo, tuo pačiu metu atlikta ir menisko implantacija. „Pacientui vienu metu atlikta kelio sąnario kremzlės rekonstrukcija, panaudojant daugiasluoksnę kolageno-hydroksiapatitų nanomembraną. Taip pat į prieš tai buvusios operacijos metu pašalinto menisko vietą implantuotas naujas meniskas, – aiškina profesorius. – Iki šiol tokios operacijos buvo atliekamos atveriant kelio sąnarį. Kauno klinikose, pasitelkus inovatyviausią įrangą, sudėtinga rekonstrukcija ir implantacija atlikta endoskopiniu-artroskopiniu būdu, be papildomų pjūvių.“

Po operacijos praėjus kelioms savaitėms Vytenis jaučiasi puikiai. „Operacija buvo iš anksto ir detaliai suplanuota, todėl praėjo sklandžiai, – sako prof. R. Gudas. – Paciento dar laukia reabilitacijos periodas, kurio metu kremzlės ir menisko implantai turės visiškai integruotis į kelio sąnarį. Atlikta operacija padės sustabdyti kelio sąnario dilimo procesus ir leis Vyteniui gyventi visavertį ir fiziškai aktyvų gyvenimą.“ Šių operacijų Lietuvoje per metus gali reikėti apie 10-20 pacientų.

Kauno klinikų pacientas atvirauja, kad operacija pranoko visus jo lūkesčius. „Iš karto po operacijos galėjau remti pėdą, o ramentus nešiojuosi tik dėl to, kad jausčiausi ramesnis“, – šypsosi Vytenis.

Ortopedijos traumatologijos klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie kiekvienais metais atlieka daugiau 3 tūkstančius operacijų. Čia diegiami ir naudojami naujausi diagnostikos bei gydymo metodai, o glaudus įvairių klinikų gydytojų bendradarbiavimas ir suburta daugiadalykė komanda leidžia atlikti pačias sudėtingiausias ortopedines operacijas.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų