Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Pirmą kartą Lietuvoje endoskopiniu būdu atlikta kompleksinė peties operacija

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2020-01-10 14:57:21

Lietuvoje pirmą kartą atlikta peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu. Sudėtinga kompleksinė operacija atlikta Kauno klinikose profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui. Pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą.

Operacija. Kauno klinikų nuotr.

Profesionalų sportininką trauma ištiko per paskutines rungtynes. „Tiesiog atlikau judesį ir susižeidžiau petį. Savo šalyje lankiausi pas specialistus, tačiau jie niekuo negalėjo padėti. Birželį manęs laukia rungtynės, todėl turėjau rasti kitą būdą, kaip greičiau pasveikti. Specialistai rekomendavo vykti į Lietuvą – Kauno klinikas. Sakė, kad čia dirba puikūs specialistai ir sulauksiu reikalingos pagalbos, – pasakoja G. Kerdikoshvili. – Nedelsdamas atvykau į Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos kliniką, kurioje buvo atlikta sudėtinga operacija. Nepraėjo nei para po operacijos, o aš jaučiuosi puikiai, beveik pasveikęs.“

„Ortopedijos traumatologijos klinikos medikų atlikta pažangi, didelės patirties reikalaujanti operacija – tai svarbus žingsnis į priekį, gydant sudėtingas peties sąnario traumas. Pacientai gali greitai grįžti į savo gyvenimo kasdienybę, o sportininkams suteikiama galimybė grįžti į sportą. Tai mus skatina ir toliau tobulinti peties sąnario traumos gydymo metodikas“, – teigia Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas prof. Alfredas Smailys. Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai ortopedai traumatologai ir kitų specialybių specialistai. Profesionalios daugiadalykės komandos dėka klinikoje atliekamos sudėtingiausios ortopedinės operacijos, daug dėmesio skiriama naujų gydymo metodų diegimui ir tobulinimui.

Prof. R. Gudas ir G. Kerdikoshvili. Kauno klinikų nuotr.

Pasak Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovo prof. Rimtauto Gudo, jaunam vyrui sportuojant įvyko sudėtingas ir kompleksinis peties sąnario pažeidimas, kurio be sudėtingos operacijos išgydyti neįmanoma.

„Sudėtingos operacijos metu endoskopiniu būdu buvo atlikta mentės ir žastikaulio lūžių fiksacija, pasitelkiant minkštuosius audinius. Vienos operacijos metu buvo rekonstruoti visi pažeisti raiščiai, kurių pagalba stabiliai fiksuoti kaulų lūžiai, esantys peties sąnaryje. Tuo pačiu atlikta ir sąnario kremzlės pažeidimų rekonstrukcija“, – aiškina profesorius.

Gydytojo ortopedo traumatologo teigimu, dažniausiai tokie kompleksiniai pažeidimai yra gydomi tik atvirų operacijų metu. „Naudojant specialiai pritaikytus sąnario vidaus implantus, modernią endoskopinę vaizdo sistemą, slėgį sąnaryje reguliuojančią sistemą (su kurios pagalba pakeliamas slėgis sąnario viduje taip sumažinant kraujavimą) bei smegenų kraujotaką monitoruojančias sistemas, atkurti pažeistą peties sąnarį pirmą kartą pavyko ir vienos endoskopinės operacijos metu“, – pirmosios Lietuvoje atliktos operacijos rezultatais džiaugiasi prof. R. Gudas.

Prof. A. Smailio teigimu, panaudojus modernias technologijas, kompleksinę operaciją pavyko atlikti sklandžiai ir per rekordiškai trumpą laiką.

„Anksčiau tokios operacijos trukdavo ilgai ir dažnai pasibaigdavo sąnario atvėrimu, jas tekdavo kartoti ir po kelerių metų. Deja, profesionalūs sportininkai dažniausiai baigdavo savo sportinę karjerą. Šio jauno paciento dar laukia 3-5 mėnesių reabilitacija, tačiau jis galės sugrįžti į profesionalų sportą – regbį“, – geromis žiniomis sportininkams dalijasi Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas.

Pacientas dėkoja operaciją atlikusiam gydytojui ortopedui profesoriui Rimtautui Gudui ir jo komandai. „Operacijos metu nereikėjo daryti jokių pjūvių, kurie būtų apsunkinę gijimą, viskas buvo atlikta profesionaliai ir gydytojas sakė, kad manęs laukia greita reabilitacija“, – džiaugiasi profesionalus regbio žaidėjas.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas