Klausimas. Prieš tris savaites pašalino apendiksą klasikiniu būdu. Pačios pirmos stadijos, viskas gerai buvo, ir daktarė, kuri operavo, sakė, kad galiu valgyti viską, tik mažiau tokio maisto, kuris pučia pilvą. Kiek laiko turiu derinti tokį maistą? Ir dėl sporto sakė, kad pailsėčiau tris savaites. Jos prabėgo. Ar jau galiu sportuoti, kaip ir sportavus anksčiau? Nors ir praėjus savaitei po apendektomijos aš jau ir tvarkiausi, ir kilojau sunkesnius daiktus (iki 10 kg). Šiek tiek skausmas jaučiamas ir dabar, ypač pjūvio vietoje, todėl darė echoskopiją, sakė, jog šiek tiek skysčių yra. Bet gal tai nieko blogo? Agnė, 18 m.
Atsako gydytojas koloproktologas, pilvo chirurgas Albinas Tamošiūnas
Dabar maistą galite valgyti visokį, svarbu tik, kad maitintumėtės sveikai. Pernelyg ankstyvas fizinis krūvis gali baigtis pooperacine išvarža, kurią reikės operuoti. Laisvi judesiai nekenkia, svarbiausia riboti izometrinius pratimus (svorių kėlimas, daiktų stūmimas ir pan.) - t.y. veiklą, dėl kurios didėja spaudimas pilvo ertmėje. Dėl skysčių atsakyti negaliu - tai turėtų pakomentuoti operavusi ar echoskopiją dariusi gydytoja.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.