Interpolas pranešė įvykdęs iki šiol didžiausią operaciją prieš vaistų klastočių pardavinėjimą internete, kurios metu suėmė šimtus įtariamųjų ir uždarė tūkstančius klastotes pardavinėjančių interneto parduotuvių. Pasak Interpolo, vaistų klastočių verslas itin suklestėjo išaugus interneto parduotuvių skaičiui.
Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija Interpolas sako, kad iki šiol tai didžiausiai tarptautinė operacija prieš vaistų klastotes. Veiksmus savaitę koordinavo apie 200 institucijų iš daugiau nei 100 šalių.
Per savaitę trukusią operaciją pavadinimu „Pangėja septyni“ pareigūnai suėmė 237 įtariamuosius ir konfiskavo apie 9 mln. vaistų klastočių už maždaug 36 mln. dolerių. Uždaryta 10 tūkst. puslapių internete, kurios pardavinėjo klastotes. Pasak ekspertų vaistų klastočių verslas ypač suklestėjo kai padaugėjo internetinių parduotuvių, iš internete siūlomų vaistų kas antras gali būti klastotė. Vartojantieji nepatvirtintus vaistus stipriai rizikuoja sveikata.
„Prieš kelerius metus plika akimi buvo galima pastebėti neatitikimus pakuotėse. Dabar jau sunku. Svarbu sukurti duomenų bazę, kuri kauptų duomenis apie identifikuotas vaistų klastotes“, – sakė „Sanofi“ vaistų bendrovės Antiklastojimo padalinio atstovė Caroline Altani.
Prekyba vaistų klastotėmis – viena pelningiausių neteisėtų verslų pasaulyje. Jo pelnus sunku suskaičiuoti, bet tai bandantys daryti ekspertai įtaria, kad vaistų klastotės generuoja apie 70 mlrd. eurų per metus ir gali lenkti prekybą žmonėmis, bet ko gero tikrai nusileidžia narkotikų verslui.
Algirdas Acus,