Klausimas. Prieš du mėn. buvo operuota dešinės pėdos 2-ojo piršto atauga (pėdos apačioje). Prieš operaciją aš vaikščiojau normaliai, tik vaikštant basam ar plonu batu skaudėdavo 2-ojo piršto sąnarys. Operuotas sąnarys pastumtas į viršų, kad vaikštant nesiremtų. Operuota vieta sugijo, neskauda, tačiau po 1,5 mėn. pradėjus po truputį vaikščioti po kelių dienų, nors krūvis buvo tik minimalus, vaikščiojau prisilaikydamas lazda, pradėjo skaudėti 4-ojo piršto sąnarys pėdos apačioje, ko anksčiau niekada nėra buvę. Neįmanoma kojos priminti, skauda net ramybės būsenos. Matyti, kad pėda liko sukrypusi po operacijos, todėl ir neteisingai remiasi. 4-ojo piršto sąnarys apačioje ištinęs. Po operacijos jau 2 kartus lankiausi pas operavusį gydytoją, padarė rentgeną - kaulai sugiję, o į naujus sąnario skausmus reagavo pasiūlęs išgerti vaistų nuo skausmo. Matyti, kad atsirado problema ne dėl mano ar naujos ligos. Kaip man toliau elgtis, kokius tyrimus daryti, nes prieš operaciją aš buvau darbingas, o dabar praėjus daugiau kaip 2 mėn. po operacijos negaliu paeiti? Vytautas, 49 m.
Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės Traumatologijos departamento vadovas gydytojas ortopedas traumatologas Vidmantas Žegunis
Taip atsitinka dėl to, kad pacientas pradeda vaikščioti po operacijos per anksti, gana dideliais atstumais, kai dar nėra visiškai sugiję operuoti padikauliai. Koją po tokių operacijų reikia pasaugoti apie pusę metų, tik dažnas pacientas pritrūksta kantrybės. Pradėjus vaikščioti per anksti, pėda saugosi pati, neleidžia minti ant operuotos vietos, todėl atrama tampa ketvirtas padikaulis.
Pacientui tikslinga nešioti supinatorių, paduką batuose, kuris tolygiai paskirtys krūvį. Ir reikia dar pusantro ar du mėnesius pasisaugoti, mažinti krūvį, kad viskas galutinai sugytų, ir po kiek laiko niekas nebeskaudės.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.