Jau tris mėnesius penkioms Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžioms gydymo įstaigoms vadovauja nauji direktoriai - taip nuo liepos 1 d. pervadinti vyriausieji gydytojai, - bet Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Stasys Gendvilis sako, kad ne visų jų vadovus derėjo keisti.
„Mano nuomone, vadovų keitimasis turėtų priklausyti nuo to, kaip vadovas dirba, kokie jo vadovaujamos įstaigos rezultatai. Jei dirbama efektyviai, nenuostolingai, kas penkerius metus derėtų atlikti tik vadovo atestaciją. Juk yra daug indikatorių, leidžiančių patikrinti vadovo darbą - kiekybiniai rodikliai (nenuostolinga veikla) ir kokybiniai. Pastaruosius leidžia įvertinti pagrįstų pacientų skundų skaičius, jų pasitenkinimas paslaugomis, medicinos personalo ir slaugytojų pasitenkinimas darbo sąlygomis, įstaigos strateginio plano sukūrimas ir jo laikymasis, mirtingumo rodiklis, hospitalinių infekcijų skaičius, gydymo efektyvumas, naujų gydymo metodų diegimas ir t.t.
O gydymo įstaigų vadovų konkursus skelbiant kas penkeri metai, neatsižvelgiant į įstaigos veiklos efektyvumą, gali nutikti įvairių dalykų. Ne paslaptis, kad keičiantis politinei konjunktūrai, atitinkamai tai gali turėti įtakos ir naujo vadovo paskyrimui.
Apskritai sveikatos priežiūros įstaiga - sudėtinga įmonė, kuri užsiima ne tik gydymu, bet ir aplinkosauga, efektyviu įmonės valdymu, kenksmingų atliekų nukenksminimu ir pan. Tai pati sudėtingiausia įmonė, kokia tik gali būti. Kalbant net ir apie tokį rodiklį, kaip darbuotojų skaičius – savivaldybėse tai bene daugiausiai darbuotojų turinčios įmonės. Todėl, mano nuomone, per vienai vadovo kadencijai skirtus penkerius metus direktoriui neįmanoma tapti visų minėtų sričių specialistu ir efektyviai vadovauti. Tad tai, ar pateisino viltis šių konkursų rezultatai ir nauja vadovų perrinkimo tvarka, parodys gyvenimas. Buvo efektyviai veikiančios gydymo įstaigos, ir laikas parodys, ar po penkerių metų jos tokios ir išliks“.
Stasį Gendvilį kalbino Ligita Sinušienė