Klausimas. Mano sūnui 18 m., jam buvo atlikta pilonidinės cistos šalinimo operacija. Praėjus savaitei po operacijos iš žaizdos pradėjo bėgti pūliai, kreipėsi į vietos chirurgą miestelyje. Mums buvo paaiškinta, kad po tokios operacijos žaizdos neužsiuvamos, ir ištraukė siūlus. Kasdieną sūnus vaikšto į perrišimus, iš žaizdos gausiai bėga pūliai, nespėjami keisti tvarsčiai ir labai stipriai dvokia. Nejau tai yra normalu, ir ar netaikomas koks papildomas gydymas? Žaizdos plotis apie 4 cm,neįsivaizduoju, ar gali tokia žaizda kada nors sugyti. Nebežinau į ką besikreipti. Lina, 45 m.
Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Z klinikos gydytojas proktologas, pilvo chirurgas Albinas Tamošiūnas
Spėju, Jūsų miestelyje chirurgas nebe pirmos jaunystės. Jei rimtai, seniau (t.y. daug seniau) žaizdos po pilonidinės cistos operacijos palikimas gyti atvirai buvo standartas. Dėl skausmingumo, ilgo gijimo ir ne tokių jau gerų rezultatų daugelyje šalių tokia operacija yra tik vienas iš galimų operacijos variantų. Šiais laikais einama link operacijų pritaikymo konkrečiam pacientui. Šiaip žaizdos kryžmens srityje gyja sunkiai, ypač jei buvo operuota esant cistos supūliavimui. Jei jau pooperacinė žaizda supūliavo - jos platus atvėrimas ir perrišimai yra bene vienintelis gydymo būdas (kaip alternatyva - žaizda gali būti drenuota vienu ar keliais drenais, per kuriuos išbėgtų pūliai). Jei pūliavimas itin intensyvus, galimas žaizdos/ertmės plovimas įvairiais tirpalais (pvz., druskos - fiziologiniu arba hipertoniniu, kalio permanganato, chlorhexidino, Prontosan ir t.t.). Antibiotikai tokioje situacijoje (mano asmenine nuomone) nevartotini. Pūliavimui pasibaigus, užgyja ir didesnės žaizdos; tiesa, yra nemaža recidyvo rizika.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.