Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Po populiarios nagų procedūros – silpni ir lūžinėjantys nagai. Kaip juos atgaivinti?(1)

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-02-21 10:48:57

Lūžinėjantys ir besisluoksniuojantys nagai – ne vienos moters galvos skausmas. Dažnai dailiosios lyties atstovės ieško patarimų interneto platybėse, naudojasi draugių ir manikiūro specialisčių rekomendacijomis, dar kitos – ieško profesionalios pagalbos artimiausioje vaistinėje. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė savo darbe dažnai susiduria su tokiomis moterimis, kurios prašo patarimo ir pagalbos.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Visų pirma, norint sustiprinti nagus, patarčiau kaip bazinį komponentą naudoti žuvies taukus ir vitaminus A bei E, kurie būtent palaiko normalias odos funkcijas“, – pokalbį pradeda pašnekovė.

Padės trys komponentai

Dažniausiai su šia problema susiduria moterys, kurios atlieka pastaruoju metu itin populiarų gelinį nagų lakavimą ar priauginimą: „Žinoma, yra nagų, kurie gentiškai yra silpni, ploni, ne elastingi, linkę lūžinėti, tad turint tokius nagus rekomenduojama nuolatinė priežiūra. Tiek vitaminų ir papildų vartojimas, tiek nagų stipriklių naudojimas, kurie yra praturtinti tais pačiais A ir E vitaminais bei kitais natūraliais aliejais.“

Vaistininkė rekomenduoja nagams stiprinti ir silicio priemones, kurios yra papildytos biotinu. Anot jos, jos ypač veiksmingos, tačiau šiek tiek brangesnės.

Nepersistengti su dilde ir žirklėmis

Norint turėti gražius nagus, svarbu ne tik maisto papildai ir vitaminai, bet ir pati nago priežiūra – dildymas ir kirpimas. Dildyti reiktų tik patį nago galiuką, jokiu būdu nago nešiaušti ir nedildytinago plokštelės, nes tai silpnina nagą. O kirpti reiktų ne per trumpai. Ypač atkreipti dėmesį kerpant kojų nagus, kad nagas nebūtų nukirptas per trumpai ir apvaliai – kitaip gresia nago įaugimas.

„O čia jau galima susidurti ir su rimtomis problemomis. Įaugus nagui jis gali pūliuoti, tinti, perštėti, skausmas gali netgi trukdyti vaikščioti su tam tikra avalyne. Jei per savaitę pūlinga infekcija negyjagydant dezinfekcinėmis priemonėmis, reiktų kreiptis į medikus. O net jei aplink nagą ir nepūliuoja, tačiau per kelias savaites nepavyksta nago išauginti, iškirpti, o jis vėl įauga – taip pat reikia gydytojų pagalbos“, – teigia J. Juodsnukytė.

Karpyti odeles nesaugu

Dar viena problema, su kuria susiduria moterys – tai greitai augančios nagų odelės. Jas dažniausiai manikiūro salone moterims visiškai nukerpa ir tuomet manikiūras atrodo dailiai ir preciziškai. Žinoma, jos atauga ir šią procedūrą reikia kartoti bei kartoti.

Visgi pašnekovė perspėja, jog toks nuolatinis odelių šalinimas gali pakenkti sveikatai ir sukelti infekciją. Ypač jei moteris dirba darbą su pinigais ar kitomis nešvariomis priemonėmis: „Geriausia nago odeles pabrinktiniir jas atstumdyti beinukarpyti tik negyvas odeles, kurios yra suragėjusios.“

Vyrai kreipiasi tik dėl dviejų priežasčių

Vaistininkė tikina, jog, išties, savo nagų grožiu rūpinasi daugiau moterys, o vyrai vaistininkės patarimo tikisi tik susidūrę su šerpetojančia rankų oda arba nagų grybeliu.

„Nagų grybelis - dar viena opi problema, kuria skundžiasi mūsų klientai. Dažniausiai šia liga užsikrečiama sporto klubuose, viešuose baseinuose ar pirtyse. Dėl to apsilankius tokioje vietoje ir gerai nusausinus pėdas, prevenciškai patartina jas dezinfekuotispecialiu priešgrybeliniupurškalu“, – patarimu dalinasi pašnekovė.

Pasak jos, pastebėjus pirmuosius nagų grybelio požymius – nagas tampa storesnis, darosi sunkiau jį kirpti, pagelsta jo kampučiai – reikia nedelsiant gydyti nagą specialiu priešgrybeliniu preparatu. Kitokiu atveju grybelis gali „nukeliauti“ iki nago šaknies ar net užkrėsti kitą nagą, o tuomet jau nebeapsieinama be medikų paskirtų vaistų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per šventes padaugėja apsinuodijimo maistu atvejų: kas tai lemia bei kaip apsisaugoti?
Šventinis laikotarpis dažnam asocijuojasi ne tik su dovanomis ir šiltomis akimirkomis su šeima, bet ir dosniai kalėdinia...
Gydytoja akušerė-ginekologė: šlapimo nelaikymas yra ne gėda, o liga
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, apie kurią kalbėti vengia didžioji dalis moterų. Nors šis sutrikimas nėra pav...
Pavojingas apsinuodijimas smalkėmis prasideda paprastu galvos svaiguliu
Šaltuoju metų laiku, kai prasideda šildymo sezonas ir gyventojai pradeda aktyviai naudoti šildymo įrenginius, smarkiai p...
Šventės ir negalavimai: kada kreiptis skubiosios pagalbos, o kada galima gydytis namuose?
Šventiniu laikotarpiu į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagalbos skyrių paprastai kre...
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų