Sveikuoliai sausio 1 dieną tradiciškai pasikrikštijo atviruose telkiniuose – jūroje, ežeruose, upėse. Šiais metais ilgėdamiesi sniego ir ledų ant vandens, kai kas net šaldytuvus atsivežė į maudynes. Sausio 1 d. solidarizuojamasi su kitų šalių žiemos maudynių mėgėjais. Didelės maudynės nėra organizuojamos, bet kiekvienas niurkteli į vandenį savo vietovėje.
2013-ieji buvo paskelbti Sveikatingumo metais. Duotas startas tęsiamas: 2014-uosius Lietuvos sveikuolių sąjunga paskelbė Sveikos šeimos metais. LR Seimas vėliau kiek siauresne prasme paskelbė – Vaikų sveikatos metais. Žmonių, atkreipiančių reikiamą dėmesį į sveikatos tausojimo ir stiprinimo svarbą, vis daugėja.
Seime sausio 22 d. vyks forumas-konferencija „Ar sveikatingumo metai tapo startu sveikatos dešimtmečiams?“. Joje bus aptariami Sveikatingumo metų rezultatai, jų tęsimas, Lietuvos sveikatos programos iki 2023 m svarstymas Seime. Konferenciją kartu su NVO organizuoja Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas bei Sveikatos apsaugos ministerija.
Vieni iš pagrindinių Sveikatingumo metų iniciatorių Lietuvos sveikuolių sąjunga nusprendė atkreipti dėmesį į tuos, kurie Sveikatingumo metais ryškiau prisidėjo prie sveikatingumo kultūros sklaidos. Jie bus apdovanoti forumo metu Seime. Tai LRT žurnalistė Justina Mitkaitė, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Raigardas Musnickas bei radijo „Laisvoji banga“ žurnalistas Ginas Dabašinskas, „Lietuvos žinių“ žurnalistė Aistė Masionytė bei korespondentė Daiva Červokienė. Taip pat Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Luokaitienė, Kėdainių savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, Brigita Mažonavičienė, Šiaulių m. Vijolių vidurinė mokyklos direktoriaus pavaduotoja už pavyzdingą projekto „Sveikesnio pasirinkimo link“ organizavimą, Vida Kandrotienė, Elektrėnų švietimo paslaugų centro specialistė-metodininkė už sveikatingumo projektų rengimą bei kiti parodę išskirtinę iniciatyvą.
Viliamasi, kad Sveikatingumo metų sukelta banga risis ir šiais metais. Vien socialinio tinklo Facebook grupė „Aš – už sveiką Lietuvą“ perkopė 10 tūkst. narių skaičių. Kviečiami ir kiti prisidėti prie šios grupės ir prie kitų sveikatingumo veiklų.