Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Po švenčių vis dar vargina pilvo pūtimas? Pataria, kaip jį greičiau sumažinti

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-01-01 08:34:58

Nors gražiausios metų šventės jau praėjo, daugelis žmonių vis dar jaučia jų padarinius. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų yra pilvo pūtimas. Jis gali trukti ne vieną dieną po šventinio persivalgymo. Kodėl taip nutinka, ką galima padaryti, kad greičiau pasijustume geriau?

Arbata su citrina
Esant pilvo pūtimui, vaistininkė pataria gerti imbiero, pankolio arba ramunėlių arbatas / Pixabay.com

Kodėl pilvo pūtimas gali tęstis kelias dienas po švenčių?

„Šventiniai valgiai dažnai būna sotūs ir pilni ingredientų, kurie apsunkina virškinimą – tai riebalai, cukrus ir miltiniai gaminiai. Jie gali sukelti netgi keletą dienų trunkantį dujų kaupimąsi žarnyne. Taip pat didelį druskos kiekį turintis maistas skatina skysčių kaupimąsi organizme, o tai gali sukelti tarsi pilvo srities „patinimą", nemalonų tempimą. Ir, žinoma, kai per šventes suvartojama daugiau maisto nei įprasta, organizmui gali pritrūkti fermentų, reikalingų efektyviam virškinimui", – pasakoja „Eurovaistinės" vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Kaip vienus didžiausių pilvo pūtimų kaltininkų vaistininkė išskiria cukrų ir alkoholį. Dėl jų pertekliaus gali sutrikti žarnyno bakterijų pusiausvyra, o tai taip pat lemia pilvo pūtimą.

„Švenčių metu daug laiko praleidžiame sėdėdami prie bendro stalo, kas dar labiau lėtina virškinimą. Ir tik retas pasiryžta užsiimti aktyvesne fizine veikla. Rinkitės lengvą fizinę veiklą, tokią kaip lėtas pasivaikščiojimas gryname ore. Tai išties gali padėti pasijusti geriau", – pataria vaistininkė E. Ramaškienė.

Patarimai, kaip sumažinti pilvo pūtimą

1. Gerkite daug vandens.

„Vanduo padeda „išplauti" perteklinius druskos kiekius ir palengvina virškinimą. Pabandykite per dieną išgerti bent 1,5-2 litrus šilto vandens", – sako vaistininkė E. Ramaškienė.

2. Judėjimas ir lengva mankšta

Vaistininkė teigia, kad fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas po valgio, padeda paskatinti žarnyno peristaltiką ir sumažinti pilvo pūtimą. Taip pat gali būti naudingi lengvi tempimo pratimai ar joga.

3. Lengvai virškinami maisto produktai

„Po šventinio persivalgymo rinkitės lengviau virškinamą maistą, pavyzdžiui, virtas arba garuose ruoštas daržoves. Taip pat valgykite vaisius, kuriuose būtų mažiau cukraus, pavyzdžiui, bananus. Būtinai į mitybą įtraukite mažai riebalų turinčius baltymus, tokius kaip vištiena ar žuvis", – pasakoja vaistininkė E. Ramaškienė.

4. Gerkite arbatas

Esant pilvo pūtimui, vaistininkė pataria gerti imbiero, pankolio arba ramunėlių arbatas. Anot jos, šios arbatos padeda nuraminti virškinimo sistemą ir sumažinti dujų kaupimąsi. Išgerkite po puodelį tokios arbatos ryte ir vakare.

5. Probiotikai ir fermentuoti produktai

Anot vaistininkės, fermentuoti produktai, tokie kaip jogurtas, kefyras ir raugintos daržovės, padeda atkurti žarnyno mikrofloros balansą ir sumažinti pilvo pūtimą.

6. Venkite produktų, skatinančių dujų kaupimąsi

„Po persivalgymo bent keletą dienų venkite maisto produktų, skatinančių dujų kaupimąsi. Kuriam laikui atsisakykite pupelių, kopūstų, gazuotų gėrimų ir perdirbto maisto, kurie gali padidinti dujų kiekį žarnyne", – įspėja vaistininkė E. Ramaškienė.

7. Valgykite lėtai ir mažesnėmis porcijomis

Pasak vaistininkės, mažos, tačiau dažnos porcijos gali sumažinti spaudimą virškinimo sistemai. Be to, valgant lėtai į organizmą pateks mažiau oro, kuris gali sukelti papildomą pilvo pūtimą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų