Klausimas. Beveik prieš du mėnesius patyriau traumą, kurios metu lūžo vidinė kulkšnis, be poslinkio. 4 savaitėm uždėjo gipsą. Po tų 4 savaičių pakartotinai rentgenu peršveitė čiurną. Kaulas buvo visiškai sugijęs. Daktaras jau kitą dieną liepė pradėt vaikščiot, sakė, viskas per savaitę turėtų susitvarkyti, liepė bintuotis elastiniu tvarsčiu ir tepti tepalu. Reabilitacijos neskyrė. Jau praėjo beveik 3 savaitės, kai nuėmė gipsą ir pradėjau vaikščiot, bet vis dar šlubuoju ir skauda prie išorinės kulkšnies, labiau į priekinę pusę, negaliu pasistiebti, greitai eiti, jei bandau stiebtis sutraukia blauzdos viršutinėje užpakalinėje dalyje raumenį. Ar tai galėtų būti raiščių patempimas,o gal net nutraukimas? Kiek laiko turėtų praeiti, kad visiškai išnyktų šie simptomai? Vaida, 21 m.
Atsako gydytojas ortopedas traumatologas Viktoras Šileikis
Jei buvo kulkšnelio lūžimas, vargu ar raištis buvo plyšęs, nes lūžimas atpalaidavo raištį. Būtinai reikalinga reabilitacija - raumens masažas, kojos čiurnos kineziterapija. Mat po ilgokos čiurnos imobilizacijos reikalinga atkurti jos funkciją, kitaip, pradėjus vaikščioti, gali koja tirpti, skaudėti raumenis. Taip greičiausiai ir atsitiko, tad tikslinga reabilitologo konsultacija ir procedūros.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.