Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Poliklinikos administracija: nebeleidžia turėti pavaduotojų? Bus patarėjai!

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-04 00:05:51

Penkiems su puse šimto darbuotojų vadovaujančiam direktoriui talkina du pavaduotojai ir du patarėjai. Ar tiek pagalbos ir patarimų tikrai reikia poliklinikos vadovui? Sveikatos apsaugos ministerija ir sveikatos politikai tvirtina – jokiu būdu ne! Tačiau sveikatos priežiūros įstaigos vadovams, plečiantiems administracijos aparatus (arba tiesiog jų nemažinantiems) nė motais net ir oficialios, ministro įsakymu numatytos, rekomendacijos, skatinančios taupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas.

© Fotolia.com

Pavaduotojas IT reikalams?

VLMEDICINA.Lt redakcija sulaukė pasipiktinimo žinutės iš Kauno Dainavos poliklinikos (vardas, pavardė redakcijai žinomi): „Iki 2014 gruodžio 31 d. Viešosios įstaigos (VšĮ) Kauno Dainavos poliklinikos direktorius turėjo 6 pavaduotojus, kas, mano nuomone, buvo akivaizdžiai išpūstas administracinis aparatas. Ir tai tęsėsi kelerius metus. Tokia pareigybė, kaip direktoriaus pavaduotojas informacinėms technologijoms, mano nuomone, buvo visiškai nereikalinga. Ir apskritai ar dar kokioje nors įstaigoje tokia yra ar buvo? Nuo pernai poliklinikoje liko du pavaduotojai - medicinai ir slaugai, kiti patarėjais arba pervesti dar į kitokias pareigybes, nors dirba tą patį darbą. Pavyzdžiui, tas pats darbuotojas, buvęs pavaduotoju informacinėms technologijoms, dabar vadinasi vyresnysis IT specialistas“.

Tik pakeitė pavadinimus

Pasišnekinti minimos įstaigos direktoriaus portalui nepavyko, nes jis šiuo metu serga, kaip patikino laikinai jį pavaduojanti pavaduotoja gydymui Anelė Čakstienė. Ji ir atsakė į VLMEDICINA.Lt klausimus. „Kadangi turime 550 darbuotojų, mums priklauso du pavaduotojai“, - aiškino A. Čakstienė.

Paprašyta paaiškinti, kokias funkcijas atlieka direktoriaus patarėjai, portalo pašnekovė patikino, kad tas, kurios aprašytos jų darbinėse instrukcijose. O ar labai jų pareigos skiriasi nuo pavaduotojų?

„Pavaduotojai viską „apima“ plačiau, o patarėjai – tik vieną konkrečią sritį. Pavyzdžiui, vienas – ūkio reikalus, kitas – vien projektus“, - toliau noriai aiškina kaunietė.

Žurnalistei atkreipus dėmesį, kad daugelyje įstaigų už ūkio reikalus atsakingas asmuo įvardijamas pavaduotoju šiai sričiai, A. Čakstienė paatviravo: „Tokių pavaduotojų mums nebeleido pasilikti po ministro įsakymo“.

Pasitikslinus, ar šie patarėjai vis dėlto atlieka tą patį darbą, kaip ir iki šiol, tai yra, pavaduotojų, moteris patvirtino: „Iš esmės taip“.

Valdymui neišleido maksimumo

A.Čakstienė patvirtino, kad iš tiesų Dainavos poliklinika turėjusi ir pavaduotoją informacinėms technologijoms. Dabar tas pats asmuo eina vyresniojo specialisto pareigas, nors atlieka visiškai tą patį darbą, kaip ir iki šiol.

„Ir mes labai juo džiaugiamės, labai jį vertiname. Jūs neįsivaizduojate, koks tai yra didžiulis darbas visą mūsų IT prižiūrėti!“ – sakė pašnekovė.

Paprašyta atskleisti, ar pavaduotojų ir patarėjų atlyginimai skiriasi, A. Čakstienė pasakė, kad tam turėtų peržiūrėti dokumentus, bet pabrėžė, kad yra eilinių darbuotojų, kurie uždirba daugiau nei pavaduotojai.

„Pavaduotojų atlyginimai yra susieti su vadovo. Įstatymų yra numatyta, kad procentinė vadovo atlyginimo dalis, kurios riba yra apibrėžta, mokama pavaduotojui. O patarėjams vadovas moka priedus savo nuožiūra. Tačiau manau, kad žmogui, atliekančiam tą patį darbą, tik pakeitus jo pareigybės pavadinimą, sumažinti algą netikslinga“, - svarstymais pasidalijo pašnekovė.

Tačiau direktoriaus pavaduotoja kategoriškai nesutiko, kad jos atstovaujamos įstaigos administracinis aparatas esąs labai didelis.

„Pernai valdymui skirtos išlaidos sudarė tik 0,9 proc. visų mūsų sąnaudų, kai leidžiama iki 3 proc. Taigi tam neskyrėme net leidžiamos maksimalios sumos“, - akcentavo A. Čakstienė.

Lėšų švaistymas

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas Antanas Matulas, paprašytas pakomentuoti sveikatos priežiūros įstaigų administracijos aparatus, buvo kategoriškas: „Jokių patarėjų nei ligoninėse, nei poliklinikose negali būti. Yra direktorius, pavaduotojai, administratorius, vedėjai, bet ne kokie nors patarėjai. Tai jau – akivaizdus lėšų švaistymas. Šių įstaigų steigėjai turėtų į tai atsižvelgti. O dabar yra tokių ministerijai pavaldžių įstaigų, kuriose yra generalinis direktorius, dar koks nors valdymo departamento direktorius ir t.t.“.

Politiko nuomone, mažesnių įstaigų vadovams pakanka turėti po pavaduotoją medicinai ir ūkio reikalams. Pastarąjį dar galima įvardinti kaip ūkio dalies vedėją. „Bet, žinoma, pavaduotojo alga didesnė“, - sakė portalo pašnekovas.

Vienas – penkiems šimtams

SAM Personalo skyriaus vedėja Donata Budrevičienė portalui paaiškino, kad Rekomendaciniame privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų efektyvaus panaudojimo ar taupymo priemonių plane, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 10 d. įsakymu Nr. V-24, nurodyta, kad racionalizuojant įstaigos valdymo struktūrą rekomenduojama įstaigos vadovo pavaduotojų skaičių susieti su praėjusių kalendorinių metų vidutiniu įstaigos darbuotojų skaičiumi santykiu 1:500, tačiau ne daugiau 5 pavaduotojų pareigybių, kai vidutinis darbuotojų skaičius siekia 2001 ir daugiau.

Rekomendacija nesivadovauja

VLMEDICINA.Lt apžvelgė dešimt poliklinikų ir paanalizavo jų duomenis, skelbiamus www.118.lt bei įstaigų svetainėse. Remiantis čia nurodyta informacija galima teigti, kad sveikatos priežiūros įstaigos nėra linkusios vadovautis minimu rekomendaciniu planu. Kaip skelbia minimi duomenys, vienodą darbuotojų skaičių turinčių įstaigų administracijos dydis gali skirtis net keturiskart, poros šimtų darbuotojų neturinti viena poliklinika gali išsiversti vien su direktoriumi – be pavaduotojų, kitai tokiai pačiai jų reikia net dviejų. Akivaizdu tampa ir tai, kad daugiausia pavaduotojų gali prireikti anaiptol ne didžiausios įstaigos vadovui.

Įstaigų sąrašą pateikiame darbuotojų skaičiaus mažėjimo tvarka.

Įstaigos pavadinimas

Darbuotojų

skaičius

Pavaduotojų skaičius

Administracijos aparatas

Antakalnio poliklinika

601

2

Direktorius

Direktoriaus pavaduotoja medicinai

Direktoriaus pavaduotojas valdymui ir infrastruktūrai

Bendrųjų reikalų skyriaus vadovas

Administratorė

Komunikacijų specialistė

Vyriausioji slaugos administratorė

Vyriausioji finansininkė

Personalo skyriaus vadovė

Vidaus medicininio audito vadovė

Juristė

Juristė

Medicinos įrangos ir informacinių technologijų skyriaus vadovas

Viešųjų pirkimų specialistė

Vilniaus rajono centrinė poliklinika

577

2

Vyriausioji gydytoja

Vyriausiosios gydytojos pavaduotoja pirminės asmens sveikatos priežiūrai

Vyriausiosios gydytojos pavaduotoja antrinės asmens sveikatos priežiūrai

Vyriausioji buhalterė

Vyriausioji slaugos administratorė

Sekretoriatas

Kauno Dainavos poliklinika

548

2

Direktorius

Direktoriaus pavaduotoja gydymui

Direktoriaus pavaduotoja slaugai

Direktoriaus patarėjas

Direktoriaus patarėja

Vadovybės atstovė kokybei

Vyresnysis IT specialistas

Vyresnioji personalo specialistė

Vyriausioji finansininkė

Vyresnioji ekonomistė

Administratorė

Ryšių su visuomene specialistė

Kauno Kalniečių poliklinika

374

1

Direktorė

Direktorės pavaduotoja medicinai

Vyriausioji buhalterė

Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika

374

4

Direktorius

Direktoriaus pavaduotojas pirminei asmens sveikatos priežiūrai

Direktoriaus pavaduotojas antrinei sveikatos priežiūrai

Direktoriaus pavaduotojas ekonomikos reikalams

Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams

Vyriausiasis finansininkas

Vyriausiasis slaugytojas

Šiaulių centro poliklinika

344

2

Vyriausiasis gydytojas

Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai

Vyriausiojo gydytojo pavaduotoja valdymui

Vyriausioji slaugos administratorė

Biuro administratorė

Vyriausioji buhalterė

Viešųjų pirkimų organizatorius

Ūkio reikalų tarnybos vedėjas, kompiuterių tinklo administratorius, darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas

Kauno centro poliklinika

310

1

Direktorė

Pavaduotoja medicinai

Psichikos sveikatos centro vadovė

Panevėžio miesto poliklinika

190

2

Direktorius

Pavaduotojas medicinai

Vyriausiasis buhalteris

Direktoriaus pavaduotojas bendriems reikalams

Vyriausiasis slaugos administratorius

Personalo vyriausiasis inspektorius

Sekretorius

Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras

176

0

Direktorė

Vyriausioji buhalterė

Vyriausioji slaugytoja

Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centras

147

1

Direktorius

Direktoriaus pavaduotojas medicinai

Vyriausioji slaugos administratorė

Vyriausiasis finansininkas

Medicininio audito grupės vadovas

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų