Klausimas. Kaip dažnai pacientui (galimo onkologinės ligos atkryčio stebėjimui) galima atlikti pozitronų emisijos tomografiją (PET), kuris, kaip žinoma, susijęs su paciento gaunama didele radiacijos doze? Aistė, 36 m.
Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Radiologijos skyriaus vedėjas gydytojas radiologas Artūras Čiuvašovas
PET tyrimo metu gaunama tam tikra jonizuojančioji spinduliuotė, kaip ir scintigrafinio, kompiuterinės tomografijos ar rentgeno tyrimu metu. Tyrimo metu patiriamą žalą reikėtų lyginti su gaunama nauda. PET tyrimas dėl didelės tyrimo kainos ir riboto prieinamumo Lietuvoje skiriamas labai išskirtinomis sąlygomis. Jis atliekamas onkologiniams pacientams, kuriems gaunama informacija yra esminė, sprendžiant dėl tolesnio gydymo (jį pakeisti, nutraukti ar pradėti). Onkologinės ligos agresyvaus gydymo eigoje, kai skiriama spindulinė terapija, stipri chemoterapija, organizmas šalutinių poveikių gauna nepamatuojamai daugiau nei diagnostinių procedūrų metu. Todėl tinkamas gydymo parinkimas yra daug svarbesnis už gaunamą apšvitą diagnostinių tyrimų metu.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.