Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Pradeda veikti pasitikėjimo linija, skirta psichologinio smurto atvejams

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2019-11-05 10:25:12

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia medikus, darbe patiriančius psichologinį smurtą, mobingą ar kitokio pobūdžio spaudimą, to netoleruoti ir pranešti apie tokias situacijas nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66004, pasirinkus skaičių „3“.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

 

Ši pasitikėjimo linija leis užtikrinti, kad SAM specialistai iš pirmų lūpų gautų informaciją apie gydymo įstaigų kolektyvuose vyraujančias problemas, galėtų operatyviai imtis reikalingų priemonių ir taip prisidėti, kad medikai darbe jaustųsi saugūs, būtų apsaugoti nuo psichologinio smurto.

Šios pagalbos linijos įsteigimas yra svarbus žingsnis, siekiant operatyviai gauti informaciją apie neigiamas situacijas, kurios, deja, kaip rodo medikų liudijimai, dažnos ne vienoje šalies gydymo įstaigoje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, kiekvienas skambutis bus labai aiškus įspėjamasis signalas, kad kažkas galbūt vyksta ne taip, kaip turėtų. Ir tai bus priežastis žvelgti į įstaigos bendruomenės vidų pro padidinamąjį stiklą, siūlant pagalbą.

„Darbas yra ta vieta, kur kiekvienas mūsų praleidžiame itin daug laiko. Tad natūralu, jog čia norime jaustis maksimaliai saugūs, dirbti emociškai palankioje aplinkoje. Darbas – ne vieta psichologiniam smurtui, kažkokiam terorizavimui, engimui ar panašiems dalykams. Tam, kad to nebeliktų, turime kalbėti garsiai, išgyvendinti šias šaknis per daug metų įleidusias blogas tradicijas. Tad kviečiu visus medikus kalbėti, jei darbe vyksta tokie dalykai“, – sako ministras A. Veryga.

Anot jo, kalbėjimas, netylėjimas, problemų įvardijimas padės keisti ne pačias geriausias tradicijas ir formuoti kitokią darbo kultūrą, skatinti pasitikėjimą bei padėti daugiau žmonių. Darbe neturi kliudyti jokie asmeniškumai, kažkieno principai ar klaidingas hierarchijos supratimas.

Skambučiai yra anonimiški, tad tokių duomenų kaip vardas, pavardė, pareigos pateikti nereikės. Bus prašoma nurodyti tik gydymo įstaigą, kurioje, pasak skambinančiojo, patiriamas mobingas, psichologinis smurtas ar kitoks spaudimas. Paskambinus ne darbo metu, galima palikti žinutę balso pašte.

Į tas gydymo įstaigas, apie kurias bus pranešta anoniminiais skambučiais, įvertinus informaciją, planuojama siųsti mobilią ekspertų grupę. Ji bendraus su vadovais, kolektyvu, siekiant išsiaiškinti, kokios konkrečios problemos vyrauja kolektyve ir kaip jos galėtų būti sprendžiamos.

Taip pat SAM kartu su Vyriausybės kanceliarija jau pradėjo viešąją konsultaciją, kuria siekiama išgirsti ne tik medikų nuomonę apie konkrečias iniciatyvas, kaip būtų galima gerinti mikroklimatą, psichosocialines darbo sąlygas, tarpusavio bendravimo kultūrą ir spręsti kitas problemas gydymo įstaigose. Kartu siekiama paskatinti medikų bendruomenę dar labiau kalbėti, netylėti ir tartis, siekiant rasti geriausius sprendimus. Konsultacija vyks iki lapkričio 18 d.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų