Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Praktiką Brazilijoje atlikusi studentė: sunkiausia buvo streiko metu

Lina Pankratjevaitė | 2014-09-22 11:54:37

Išgirdę Tailando, Brazilijos, Kinijos arba kitų egzotiškų šalių pavadinimus, jas dažniausiai siejame su atostogomis. Universiteto studentai į tolimiausius pasaulio kampelius vyksta ne tik poilsiauti, bet ir dirbti ligoninėse. Ugnė Lindžiūtė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto IV kurso studentė, vasarą praleido Brazilijos Famema universiteto ligoninės „Hospital das Clinicas“ anesteziologijos skyriuje.

Iškaba skelbia, jog ligoninėje streikuojama
Iškaba skelbia, jog ligoninėje streikuojama. Asmeninio archyvo nuotr.

— Kodėl vasaros praktiką pasirinkai atlikti ligoninėje Brazilijoje?

— Jau nuo pirmojo kurso domėjausi galimybe atlikti praktiką užsienyje. Braziliją pasirinkau norėdama susipažinti su nauja kultūra ir pamatyti visai kitokį žmonių gyvenimą – tiek ligoninėje, tiek už jos ribų. Taip pat norėjau susipažinti su vietinio medicinos studento ir gydytojo kasdienybe. Buvo įdomu pamatyti, kaip šioje šalyje vyksta darbas ligoninėje, taip pat palyginti, ar yra vietų, kur Lietuva pirmauja technologijomis, bei susipažinti su medicinoje taikomomis naujovėmis. Man buvo labai įdomu susipažinti su kita medicinos sistema: kaip skiriasi skirtingų socialinių sluoksnių, gyventojų gydymas.

— Ar labai skiriasi gydytojų darbas Lietuvoje ir Brazilijoje?

— Taip. Gydytojai čia labai atsipalaidavę, niekur neskuba, neformaliai bendrauja operacijų metu. Mane sužavėjo jų draugiškumas ir noras padėti, paaiškinti studentui kiekvieną pacientų gydymo subtilybę, išsamiai atsakyti į visus užduodamus klausimus. Matydami, kad studentas turi žinių ir supranta, kaip vyksta tam tikra maža procedūra, visada leisdavo ją atlikti pačiam. Šis pasitikėjimas suteikdavo noro ir jėgų ligoninėje praleisti kuo daugiau laiko.

Kristaus Atpirkėjo statula, Korkovado kalnas
Asmeninio archyvo nuotr.

Keista, kad visuose ligoninės padaliniuose, net ir operacinėse, darbuotojai vaikšto avėdami lauko avalynę. Ne taip griežtai laikomasi sanitarijos reikalavimų. Beje, daug operacijų savarankiškai atlieka rezidentai, todėl jos dažnai užtrunka ilgiau nei paprastai.

— Ar praktikos metu nutiko kas nors netikėto?

— Didžiausia problema, su kuria susidūriau praktikos metu – darbuotojų streikas. Jo metu buvo atsisakyta vykdyti daugelį planinių procedūrų ligoninėje ir buvo operuojami tik pacientai, kuriems reikalinga skubi ir neatidėliotina pagalba. Žmonės Brazilijoje turi aiškią savo nuomonę ir labai drąsiai ją sako. Streiko metu darbuotojai reikalavo padidinti darbo užmokestį.

— Ką naujo išmokai, sužinojai dirbdama ligoninėje Brazilijoje?

— Atlikdama praktiką susipažinau ir pagilinau savo žinias ne tik anesteziologijoje, bet kartu turėjau galimybę pamatyti ir kitų sričių gydytojų darbą (stebėti urologų, kardiologų, krūtinės chirurgų darbą), asistuoti operacijose, siūti, dalyvauti naktiniuose budėjimuose, budėti skubios pagalbos skyriuje, taip pat stebėjau organų donoro operaciją.

— Ar džiaugiesi, kad vykai būtent į Braziliją?

— Džiaugiuosi. Čia įgijau labai daug profesinės patirties, susipažinau su nuostabiais gydytojais, medicinos personalu, kurie buvo pasirengę kiekvieną mano užduotą klausimą išsamiai ir nuoširdžiai paaiškinti. Taip pat smagu, kad po praktikos ligoninėje galėjau likti Brazilijoje ir pažinti šią nuostabaus grožio ir milžiniško žmonių draugiškumo ir nuoširdumo šalį.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų