„Paskatinę vaikų globą ir įvaikinimą, dabartinę sistemą galėsime perorientuoti į kitas socialines paslaugas. Visuomenei senstant, jų poreikis vis didės. Šiuo metu Lietuvoje vos 1 procentas garbaus amžiaus žmonių gauna profesionalią slaugą ar globą“, - savo metiniame pranešime atkreipė dėmesį prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pateikiame ištrauką.
Gerbiamieji, suremti pečius privalome ir dėl socialinės atskirties.
Ne tik skurdas, bet pirmiausia abejingumas suskirsto visuomenę į socialines grupes ir suklijuoja etiketes.
Žmogaus savijautą šalyje lemia kiekvieno mūsų požiūris į šalia esantį.
Visuomenės brandą rodo valstybės ir kiekvieno mūsų gebėjimas padėti sergančiam, vargstančiam, senstančiam ar suklupusiam žmogui.
Požiūris į beglobius vaikus – iškalbingiausias mūsų socialinės politikos atspindys.
Surasti šeimas tik 4 tūkstančiams vaikų - tikrai nėra neįveikiamas tikslas.
Bendras verslininkų ir nevyriausybininkų projektas penkiolikoje savivaldybių nuo globos namų vien šiemet išgelbėjo beveik 400 vaikų. Tereikėjo padirbėti su socialinės rizikos šeimomis, o ne skubėti atimti vaikus.
Kaimynai latviai tikslą tapti šalimi be vaikų namų įrašė į savo 100-mečio jubiliejaus programą. Tai jiems taip svarbu. Mes turime gražių pavyzdžių, kur kai kurios savivaldybės iš viso neturi globos namų, net ir Lietuvoje.
Paskatinę vaikų globą ir įvaikinimą, dabartinę sistemą galėsime perorientuoti į kitas socialines paslaugas. Visuomenei senstant, jų poreikis vis didės. Šiuo metu Lietuvoje vos 1 procentas garbaus amžiaus žmonių gauna profesionalią slaugą ar globą.
Vietoj vaikų globos namų galėtų kurtis pagalbos centrai, padedantys mažinti ir destruktyviąją Lietuvos statistiką – savižudybes.
Visoje šalyje gyvybiškai trūksta psichologų pagalbos. Su patyčiomis, savižudybėmis ir priklausomybėmis paliktos kovoti tik visuomeninės organizacijos ir savanoriškos pagalbos linijos, pajėgiančios atsiliepti tik į kas septintą skambutį.
Atskirties sienas griauna kultūriniai projektai ir iniciatyvos – per dainą, knygą, teatrą grąžindami visuomenei gyvenimo palaužtus žmones.
Valstybės socialinė politika turi keistis iš esmės, kad niekas nebūtų paliktas likimo valiai.
Šaltinis: president.lt