Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Prof. Vladimiras Ždanovas apie alkoholizmo žalą(3)

2012-06-18 11:11:16

Dabar visuomenei diegiama baisi mintis: tarsi alkoholis, tabakas ir kiti narkotikai yra lyg lengvas lietutis, savaime krentantis iš dangaus, o jau jūs patys darykite viską, kad žmonės iš tų prilytų balų negertų. O iš tiesų reikia pabrėžti, kad egzistuoja galingos jėgos, kurios suinteresuotos mūsų tautų nugirdymu. Tai pirmiausiai alkoholio gamintojai ir prekiautojai alkoholiu, tai valdžia, kuri pridengia šį biznį ir gauna savo procentus, tai pasaulio užkulisinės jėgos, kurios svajoja išvalyti tam tikras teritorijas savo tikslams. Visa tai kartu yra vadinama alkoholine mafija. Ši mafija ir formuoja visuomenės požiūrį į alkoholį ir įtakoja alkoholinius įstatymus.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Kad suprastume, ką daryti ir kaip pasipriešinti šios mafijos veiklai, mes turime suprasti – kodėl žmonės geria. Yra daug įvairių teorijų, kad žmonės geria iš džiaugsmo, dėl nelaimių, dėl pagirių ir t.t. – visa tai yra niekai. Yra viso labo trys pagrindinės priežastys – kodėl žmonės geria, rūko ir vartoja kitus narkotikus. Pirmoji ir pati svariausia priežastis yra alkoholio prieinamumas. Tik alkoholio prieinamumas ir Rusijoje, ir Lietuvoje atvedė šias šalis į alkoholinę katastrofą. Palyginimui: tarybiniais laikais butelis degtinės kainavo 4 rublius, o duonos kepaliukas – 20 kapeikų. Butelis degtinės buvo prilygintas 20 kepaliukų duonos. Dabar butelis degtinės Rusijoje kainuoja 90 rublių, o duonos kepaliukas – 30 rublių. Akivaizdu, kad alkoholis tapo daug pigesnis ir prieinamesnis.

Prieinamumas padidėjo ir dėl alkoholio pardavimo vietų ir laiko. Mūsų akademiniame miestelyje, kuriame gyvenu visą gyvenimą, tarybiniais laikais 30-čiai tūkstančių gyventojų buvo 3 gastronomai, kiekviename iš jų buvo po alkoholinį skyrių, kuris dirbo nuo 11 ryto iki 7 vakaro. Po 7 vakaro nusipirkti alkoholio nebuvo kur. Dabar gi apskritą parą yra prekiaujama pigiu ir lengvai prieinamu alkoholiu.

Antroji svarbi alkoholio paplitimo priežastis – žmonių įsitikinimas, kad gerti alkoholį yra gerai, kad be šito gyventi neįmanoma, kad tai prestižas. Trečioji priežastis – narkotinė priklausomybė. Žmogus, kuris pradeda vartoti narkotiką – o alkoholis yra vienas iš pavojingiausių narkotikų – neišvengiamai pasiekia stadiją, kai tampa priklausomas nuo narkotiko.

Supratus, kodėl žmonės geria, reikia diegti visuomenės blaivinimo programas, kurias reikia pradėti vykdyti pirmiausiai nuo alkoholio prieinamumo vaikams ir jaunimui maksimalaus apribojimo. Reikia stengtis pastatyti milžinišką barjerą nuo alkoholio būtent mūsų vaikams. Kaip ir visame pasaulyje, alkoholis gali būti parduodamas tik nuo 21 metų. Iki 21 metų žmogus auga ir vystosi, todėl jį lengva sužaloti. Ką tik buvau Amerikoje – jie ten turi galingus įstatymus prieš alkoholio pardavimą ir vartojimą asmenims iki 21 metų. Visi prisimena istoriją su D. Bušo devyniolikmete dukterimi, kai ją pagavo bare geriančią alų. Tai buvo skandalas, prezidentas sumokėjo didžiulę baudą.

Juk mūsų vaikai geria ne degtinę, o silpnus gėrimus – alų, silpnus kokteilius – nuo šito ir prasideda visuomenės alkoholizmas. Kuo silpnesnis, kuo skanesnis, gražiau apipavidalintas silpnas gėrimas, tuo greičiau įsitraukiama į jo vartojimą, tuo jis socialiai pavojingesnis. Todėl aš patarčiau seimui užsiimti ne kova su alkoholizmu, o visuomenės blaivinimu ir jaunimo išsaugojimu. Dalis visuomenės jau nugirdyta, o kovoti su alkoholizmu galima tik vienu būdu: pašalinus alkoholį iš alkoholikų gyvenimo.

Todėl visos apribojančios priemonės turi augti: pirmiausiai akcizų didinimas, kainų augimas – kad alkoholis būtų nepasiekiamas žmonėms, kad jiems ekonomiškai neapsimokėtų jį pirkti. Reikia riboti ir alkoholio pardavimo laiką, organizuoti išeigines dienas ir šventes be alkoholio, kad žmonės išmoktų gyventi blaiviai.

Anksčiau aš galvojau, kad tik rusus norima nugirdyti, nes Rusija turi daug gamtinių resursų. Tačiau šiemet, važiuodamas per Europą, aiktelėjau: dėl alkoholio vartojimo nyksta etniniai prancūzai, vakarų vokiečiai, belgai, olandai. Aš pažiūrėjau į pasaulio žemėlapį ir susimąsčiau – dabar klesti 1 milijardas blaivių indų, 1,5 blaivių kinų, 2 milijardai blaivių musulmonų. O kas dabar krizėje, kas nyksta nuo Žemės paviršiaus? Nyksta baltasis geriantis krikščioniškasis pasaulis…

Mūsų, baltųjų žmonių šiandien Žemėje beliko 8 procentai, ir mes toliau nykstame… Aš ne prieš kitų rasių žmones, aš prieš tai, kad baltosios rasės žmonės būtų naikinami alkoholiu. Pasirodė, kad mūsų kova už blaivybę liečia ne tik Rusiją, tai baltojo žmogaus išsaugojimo programa.

Aš labai džiaugiuosi, kad ir pas jus Lietuvoje atsirado galingos blaivybės organizacijos, kurios siekia tautos išblaivinimo. Tikiuosi, kad ir seime yra protingų žmonių, kurie supranta, kad tą politiką, kuri palaiko alkoholinę mafiją, reikia keisti. Juk ir alkoholio pardavimo laiko prailginimas, ir akcizų alkoholiui mažinimas yra nusikaltimas. Europos Antialkoholinė chartija teigia, kad negalima švelninti alkoholinių įstatymų: negalima mažinti akcizų (tik kelti), negalima ilginti alkoholio pardavimo laiko (tik trumpinti), negalima mažinti amžiaus, nuo kurio parduodamas alkoholis. Aš stebiuosi, kad Europos chartija nėra įstatymas jūsų seimui ir jūsų šaliai.

O žiūrovams linkiu blaivybės, nes tik blaivi Lietuva, blaivi Latvija, blaivi Estija, blaivi Rusija turi ateitį. Kitaip mus, lyg indėnus, išnaikins alkoholiu ir Žemėje apie mus neliks nei prisiminimo.

ruvi.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų