Klausimas. Iki kokio amžiaus taikomas atviras operacinis ir laparoskopinis prostatos vėžio gydymas? Ar geriau gydyti laparoskopu ar atvira operacija? Kuris metodas tiksliau pašalina vėžines prostatos ląsteles? Tautvydas, 75 m.
Atsako gydytojas urologas Marius Anglickis
Įtakos vieno ar kito gydymo metodo pasirinkimui paciento amžius neturi. Gydymo metodo pasirinkimą daugiausiai lemia ligos, kuriomis serga pacientas.
Ilgą laiką mokslinėje visuomenėje vyko diskusijos, kuris prostatos vėžio gydymo metodas yra pranašesnis. Nors laparoskopinė radikali prostatektomija atrodo šiuolaikiškesnis prostatos vėžio gydymo metodas, tačiau mokslinėje literatūroje nėra svarių įrodymų, kad šis metodas yra ženkliai pranašesnis už atvirą radikalią prostatektomiją. Abiejų operacijų rezultatai yra panašūs, kada kalbama apie šlapimo sulaikymą po operacijos, erekciją ir onkologinius rezultatus (ne visišką vėžinių ląstelių pašalinimą, ligos atsinaujinimo riziką).
Laparoskopinė prostatektomija yra susijusi su labai ilga chirurgo mokymosi kreive. Tai reiškia, kad chirurgas, norėdamas įvaldyti laparoskopinės prostatektomijos techniką, turi ilgai mokytis ir atlikti labai daug operacijų. Kitas minusas, kad laparoskopinės prostatektomijos trukmė dažniausiai yra ilgesnė už atviros operacijos. Tai padidina komplikacijų riziką.
Tyrimai rodo, kad vienintelis laparoskopinės prostatektomijos privalumas lyginant su atvira operacija yra mažesnis kraujo netekimas ir šiek tiek greitesnis grįžimas į normalų gyvenimą.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.