Jungtinės Karalystės mokslininkai tyrimais įrodė pirmojo vaisto, veikiančio prostatos vėžio genetines mutacijas, efektyvumą, - skelbia bbc.com.
Tyrimas vykdytas Londono vėžio tyrimų institute, o jame dalyvavo 49 vyrai, sergantys jau nebepagydomu vėžiu.
Vaistas olaparibas iki šiol nebuvo laikomas itin sėkmingu, tačiau studijos metu naviko augimą sulėtino 88 proc. pacientų, kurie turėjo specifinių DNR mutacijų.
Vėžio medicinos ateitis – jį gydyti per mutavusias DNR, o ne kūno dalį, kurioje vėžys išplitęs.
Krūties vėžio vaistas herceptinas jau skiriamas pacientams, kuriems pasireiškia specifinės mutacijos. Olaparibas taikosi į mutacijas, kurios keičia DNR struktūrą.
Bandymų rezultatai paskelbti „New England Journal of Medicine“. Jie parodė, kad vaistai suveikė 14 iš 16 vyrų, turinčių tokias mutacijas.
Taip pat nustatyta, kad tirtų vyrų organizmuose būta specifinio antigeno, kuris skatina auglių gamybą.
Pacientai vartodami šiuos vaistus pajuto teigiamas organizmo reakcijas, o toks efektas truko nuo šešių mėnesių iki beveik pusantrų metų.
Kad ir kaip gerai nuteiktų šio tyrimo rezultatai, reikalingi išsamesni klinikiniai tyrimai, nustatantys, ar tikrai šie vaistai ilgina gyvenimo trukmę, kodėl ir kaip tai vyksta.
Pasak Anglijos vaistų pramonę stebinčios organizacijos, šie vaistai jau atmesti kaip kiaušidžių vėžį gydantis preparatas. To priežastis – bent 4000 svarų savikaina vaistus vartojant vieną mėnesį.
Nepaisant itin didelės vaistų kainos, netolimoje ateityje šis preparatas gali tapti perversmo tašku gydant prostatos vėžį.