Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Prostatos vėžio prevencija: kokių vitaminų ir maisto produktų vyrai turėtų vartoti daugiau

Šaltinis: vlmedicina | 2022-06-21 10:43:34

Genai ir amžius – vieni pagrindinių veiksnių, lemiančių prostatos vėžio atsiradimą. „Eurovaistinės“ farmacininkas Eimantas Skalandis teigia, kad taikydamas profilaktines priemones vyras gali nesusirgti ar ilgam atitolinti šios ligos grėsmę. Pradėti rūpintis savimi galima nuo prostatos vėžiui prevencinį poveikį turinčių vitaminų ir veikliųjų medžiagų vartojimo.

Greipfrutai / VLMEDICINA.LT

Omega 3

Valgykite mažiau transriebalų ir sočiųjų riebalų, pataria vaistininkas. Geriau sutelkite dėmesį į sveikuosius riebalus, tokius kaip žuvų taukai. Taip pat į mitybą patariama įtraukti daugiau sėklų, avokadų ir riešutų.

Selenas

„Mikroelementas selenas gali sumažinti prostatos vėžio riziką. Jo gausu tokiuose maisto produktuose kaip baltos žuvys, lašiša, austrės, kvietiniai miltai, perlinės kruopos. Taip pat galite vartoti multivitaminus, kurių sudėtyje yra seleno. Tik svarbu žinoti – atskirai jo vieno vartoti nepatartina, nes tokiu atveju gali išaugti cukrinio diabeto rizika“, – pataria E. Skalandis.

Vitaminas E

Prostatos vėžio išsivystymo riziką gali sumažinti ir vartojamas vitaminas E, pasakoja farmacininkas. Norint įsisavinti šį vitaminą, galima arba gerti jį atskirai, arba į maisto racioną įtraukti lazdynų riešutus ir migdolus, kurie yra puikus vitamino E šaltinis. Nusprendus rinktis pastarąjį variantą, rekomenduojama į dieną suvalgyti po vieną saują kurių nors iš šių riešutų.

Sojų produktai

„Prevencinį poveikį nuo prostatos vėžio gali turėti ne tik vitaminai, bet ir konkretūs maisto produktai. Vieni iš jų – sojos produktai. Pavyzdžiui, edamame pupelės, sojų varškė ir pienas turi daug augalų hormonų izoflavonų, kurie mažina testosterono kiekį. O kuo jo mažiau mūsų organizme, tuo mažesnė tampa ir vėžinių ląstelių augimo tikimybė“, – pasakoja E. Skalandis.

Citrusiniai vaisiai

Suvalgykite nors pusę greipfruto kiekvieną dieną, pataria E. Skalandis. Jo teigimu, citrusiniuose vaisiuose galima rasti pektino, kuris naikina vėžines prostatos ląsteles. Taip pat jis yra svarbi tirpiųjų skaidulų forma, tarsi „surišanti“ tokius hormonus kaip testosteronas, kurio kiekiui sumažėjus kraujyje, sulėtėja ir vėžinių prostatos ląstelių augimas.

Žalioji arbata

Vaistininkas pasakoja, kad žaliojoje arbatoje yra gausu stipraus antioksidanto EGCG, kuris saugo prostatos ląsteles nuo vėžį sukeliančių biologinių pažeidimų. Todėl patariama savo mityboje atrasti kur kas svarbesnę vietą nors ir paprasčiausiai žaliajai arbatai.

Profilaktinė patikra – visų svarbiausia

Net ir gyvenant sveiką gyvenimo būdą svarbu reguliariai tikrintis sveikatą, sako vaistininkas. Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa rekomenduojama vyrams nuo 50 iki 69 metų, o tiems, kurių broliai ar tėvai sirgo šia liga, reguliariai sveikatą reikėtų tikrintis nuo 45 metų.

„Net jeigu esate jaunesnis arba savo šeimoje neturėjote prostatos ligų atvejų, labai raginu vos pajutus bet kokį šlapinimosi diskomfortą neignoruoti jo ir nedelsiant kreiptis į savo gydytoją. Laiku atliktas tyrimas gali jums padėti rasti prostatos vėžį dar ankstyvoje stadijoje ir taip padidinti sėkmingo gydymo tikimybę“, – pataria E. Skalandis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų