Privalomojo sveikatos draudimo fondo posėdyje pritarta naujiems ragenų transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimams bei apmokėjimui.
Europos Sąjungos šalyse turi galioti vieninga tvarka, kurią numato Europos Parlamento ir Europos Tarybos 2004 – 2006 metais priimtos direktyvos, reglamentuojančios audinių ir ląstelių donorystę ir transplantaciją. Perkeliant direktyvas į Lietuvos teisės aktus, reikėjo papildyti galiojančią ragenų donorystės ir transplantacijos proceso tvarką, įkainius.
Todėl nuo 2010 metų pavasario (2012 04 22) ministro patvirtinta darbo grupė rengė „Ragenos transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimų bei apmokėjimo tvarkos aprašą“. Darbo grupė, kurią sudarė specialistai iš Nacionalinio transplantacijos biuro, Kauno klinikų, Santariškių klinikų, Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų, parengė aprašo projektą. Jame reglamentuoti ragenos transplantacijos paslaugų teikimo reikalavimai, užtikrinamas paslaugos prieinamumas, nustatyta apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarka. Projekte numatyti ir reikalavimai transplantacijas atliekančioms įstaigoms, personalo kvalifikacijai, donorui ir recipientui. Projekte nustatytos transplantacijos indikacijos ir kontraindikacijos, pacientų atrankos kriterijai, sveikatos priežiūra prieš ir po transplantacijos.
Taip pat patvirtinti nauji įkainiai, kurie priklauso nuo ragenos transplantacijos apimties ir etapų. Paskaičiuota, kad patvirtinus naująjį aprašą, kasmet papildomai reikės 330 tūkst. litų.
Iki šiol atliekant ragenų transplantacijas buvo vadovaujamasi 1999 09 24 priimtu ministro įsakymu, kuris buvo siauros apimties, nebuvo numatytos visos galimos aplinkybės ragenų transplantacijos procese.
Šiuo metu ragenos transplantacijos laukia 215 pacientų. Šiemet atlikta 40 ragenų transplantacijų.
Nacionalinis transplantacijos biuras