Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Rekonstruojant vaikų priimamąjį – laikini nepatogumai

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-09 16:33:37

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos padalinio Vaikų ligų klinikos Vaikų priėmimo, skubiosios diagnostikos skyrius skaičiuoja paskutines dienas. Nuo birželio 13 dienos šiame skyriuje pradedamas vykdyti investicinis projektas, kurį įgyvendinant bus ne tik atlikta skyriaus rekonstrukcija, bet ir keisis pavadinimas, darbo pobūdis. Rekonstrukcijos metu keisis ir įėjimas į skyrių. Šios naujovės buvo pristatytos spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir greitųjų medicinos pagalbos stočių darbuotojai.

Respublikinės Šiaulių ligoninės infrastruktūros direktoriaus pavaduotojas Jonas Grosas (iš kairės), Priėmimo, skubios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėja Liuda Gražina Bekerienė, skyriaus vyresnioji slaugytoja Zita Abakienė pristatė skyriaus renovacijos naujoves. Zitos Katkienės nuotr.

Bus modernus vaikų priimamasis

Konferenciją pradėjęs Respublikinės Šiaulių ligoninės infrastruktūros direktoriaus pavaduotojas Moters ir vaiko klinikoje Jonas Grosas pasidžiaugė, jog jau padaryta daug, kad klinikoje būtų įkurtas šiuolaikinis modernus Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius.

Projektų vadovui Edmundui Petrauskui parengus investicinį projektą „Viešosios įstaigos Moters ir vaiko klinikos ( Architektų g. 77., Šiauliai) Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus rekonstrukcija“, pradedami 15 mėnesių truksiantys darbai.

Bendra investicijų projekto, kuris finansuojamas LR sveikatos apsaugos ministerijos iš Valstybės investicijų projektų, vertė 1216 tūkst. Eur. 2016 metais jau panaudota 258 tūkst. Eur, už kuriuos įsigyta įvairios medicinos įrangos septyniolika rinkinių. Kita reikalinga medicinos įranga bus perkama kitais metais.

Šiais metais LR SAM rekonstrukcijos darbams iš VIP skyrė 500 tūkstančių Eur. Pasak J. Groso, tų pinigų nepakaks, tad dar bus prašoma lėšų rekonstrukcijai baigti. Tai, pasak specialisto, bus apdailos darbai.

Rekonstrukcijos darbus pagal sudarytą rangos darbų sutartį vykdys viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Virdaleka“. J. Groso teigimu, tai ne vienoje gydymo įstaigoje rekonstrukcijos darbus atlikusi bendrovė, todėl tikimasi darbų spartos ir kokybės.

Įvažiavimo į laikinąjį Vaikų priimamąjį planas

Rekonstrukcijos darbai prasidės birželio 13 dieną ir tęsis 15 mėnesių Planuojama suremontuoti apie 833 kv. metrų skyriaus patalpų bei pastatyti pristatą greitosios medicinos pagalbos automobiliams įvažiuoti.

Rekonstrukcijos metu bus išgriautos visos vidinės sienos ir įrengtos kitos patalpos. Be to bus keičiama elektros sistemą, vėdinimo, saugos sistemos, šildymas.

Skyrius bus aprūpintas ir naujais baldais bei modernia medicinos įranga. Jau šiuo metu įsigyta medicinos įrangos už 258 000 Eur. Bus įsigyta 17 medicinos rinkinių su baldais. Jau nupirkta mobili apžiūrų lempa, reanimacinės lovos komplektas, kuriame yra paciento gyvybinių funkcijų monitorius, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas, infuzinis švirkštas, funkcinė elektrinė lova, bei kita būtina įranga pacientų reanimacijai ir gydymui.

Priimamajame – tik skubi ir ambulatorinė pagalba

Priėmimo, skubios diagnostikos ir intensyvios slaugos skyriaus vedėja Liuda Gražina Bekerienė džiaugiasi, jog skyrius ne tik gražės, bet ir keisis čia dirbančių medikų darbo pobūdis. Bebebus stacionarinio gydymo, duris užvers ir dvylika metų veikęs intensyvios slaugos padalinys.

Anot skyriaus vedėjos L. G. Bekerienės, bus įrengta viena devynių vietų stebėjimo palatų patalpa, padalinta pertvaromis. Atskira patalpa bus skirta reanimuojamiems ligoniams, kita - sergantiems infekcinėmis ligomis.

Vaikų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje paromis dirba penki gydytojai. Darbo dienomis į skyrių atvyksta 30-40 vaikų, savaitgaliais srautas didėja iki 50-60 pacientų. Pastebimai padaugėjo ligonių, kai buvo uždaryti vaikų ligų skyriai Radviliškio, Joniškio ir Kuršėnų ligoninėse. Medikų darbą ypač apsunkina tai, kad dažnai sergantį vaiką tėveliai į ligoninę atveža, net nebuvę pas šeimos gydytoją, net neišsikvietę greitosios medicinos pagalbos. Greitosios medicinos pagalbos medikai pataria medikų pagalbą kviestis telefonu 033.

„Neturint gydytojo siuntimo tenka patiems priimamojo gydytojams rinkti anamnezę, aiškintis vaiko sveikatos būklę, daug klausinėti, kas ypač apsunkina darbą“, - sako skyriaus vedėja.

Nustačius diagnozę sergantis vaikas bus guldomas į Vaikų ligų skyrių arba skiriamas ambulatorinis gydymas. Medikai pastebi, jog jaunos mamos nemoka, o gal ir nenori slaugyti sergančio vaiko, tad mieliau jį guldo į ligoninę, kur yra profesionali gydytojų ir slaugytojų pagalba.

Keičiasi priimamojo vieta

Pagrindinis skyriaus renovacijos nepatogumas – laikinai į kitą vietą perkeliamas įėjimas į Vaikų priėjimo-skubios pagalbos skyrių. Skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Zita Abakienė teigė, jog ši permaina ypač svarbi greitųjų medicinos pagalbos stočių, kurių atstovai dalyvavo konferencijoje, vairuotojams. Taip pat svarbu ir tėveliams, kurie patys veš sergantį vaiką į Moters ir vaiko klinikos Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyrių.

Važiuojantiems naujuoju viaduku reikės sankryžoje sukti į dešinę ir važiuoti iki Moters ir vaiko klinikos Vaikų konsultacijų poliklinikos kiemo ir pro arką įvažiuoti į klinikos vidinį kiemelį, kurio dešinėje pastato pusėje ir bus įėjimas į skyrių.

Važiuojantiems iš Architektų gatvės į Moters ir vaiko kliniką reikės pastatą apvažiuoti ratu ir patekti į tą patį Moters ir vaiko klinikos Konsultacijų poliklinikos kiemą.

Laikinai įrengtas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius darbą pradės birželio 13 dieną ir šiose patalpose dirbs iki skyriaus rekonstrukcijos pabaigos – 15 mėnesių.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų