Rengiamas ligoninių gelbėjimo nuo girtuoklių planas(9)
Laima Švedaitė | 2011-05-01 22:50:40
"Kaži, ar kada mūsų valstybė išgelbės daktarus nuo pijokų antplūdžio ligoninių priėmimo skyriuose? Nesenai buvau “greitukės” atvežta į vieną ligoninę, tai daktarai vos spėjo atvežamus bomžus skaičiuoti ir guldyti, o aš, senikė, vos galo negavau belaukdama pagalbos. Jau sakau Dieve, Dieve! Daktarai juk turi gydyti, o yra priversti pijokais rūpintis...” – toks skaitytojos laiškas neseniai pasiekė mūsų redakciją. Atrodo, jog problema, apie kurią rašoma laiške, pagaliau pajudėjo iš mirties taško.
Vyriausybė Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų ministerijoms bei Savivaldybių asociacijai pavedė parengti tam tikrą tvarką, išlaisvinančią ligoninių priimamuosius nuo asmenų, kuriems tereikia apnakvinimo ir išblaivinimo paslaugų, o ne medicininės pagalbos. Socialinių paslaugų teikimas alkoholio padauginusiems asmenims turėtų gulti ant savivaldos pečių.
Ligoninių vadovai pažymi, jog būtinoji medicininė pagalba nėra reikalinga didžiajai daliai į ligoninių priimamuosius atvežamų alkoholio padauginusių asmenų. Šiuo metu sudaroma darbo grupė konkretų priemonių planą, kaip “nukrauti” ligoninių priimamuosius nuo tokių pacientų, turėtų parengti per tris mėnesius.
Savivaldybėms išblaivinimo funkcija nenumatyta
Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, apie šią problemą savivaldybėje jau diskutuojama apie 10 metų, ir esą seniai būtų buvę kas nors daroma, tačiau išblaivinimo funkcija savivaldybei įstatymais nėra numatyta. O jei nenumatyta, vadinasi, nėra ir finansavimo, tad imtis konkrečių priemonių neskubama.
Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius pažymėjo, jog kitiems pacientams, į ligoninės priimamąjį pristatytiems vienu metu su girtais asmenimis, yra ne tik nemalonu, bet gali būti ir pavojinga.
“Gydytojai žiūri, stebi ir suteikia pagalbą tiems, kam, manoma, yra svarbiausia. Bet jeigu girtas vos ne komos būklės, apibrozdintas į priėmimo skyrių atvežamas, tai, aišku, jis pirmas apžiūrimas. O jei kitam rimta patologija, jis jau nebedejuoja, sėdi tylus, toks gali likti antrame plane, nors į jį reikėtų pirmiausia dėmesį atkreipti”, - kalbėjo A. Lidžius.