Trečiadienis, 2025.01.15
Reklama

Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?

Šaltinis: vlmedicina | 2024-09-12 11:39:00

Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas ratas, vedantis tiesiai į nemigą. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir laikrodžiai turi įrankius, reikalingus sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir stebėti, kiek gilus yra jūsų miegas. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, rekomenduoja keletą funkcijų, kurios padės jums nusiraminti, nutildyti pranešimus (angl. notifications) ir laikytis reguliaraus miego režimo.

Išmanusis telefonasss
Išmanusis telefonas / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tyrimai vieningai rodo, kad per didelis mobiliojo telefono naudojimas gali sutrikdyti miegą, o su nemiga dažniau susiduria aktyvūs išmaniųjų naudotojai. Vienas iš dažniausiai sutinkamų neigiamų veiksnių, trukdančių ilgiausią dienos poilsio laiką, tai naktiniai skambučiai ir žinutės, kurios neleidžia panirti į gilų miegą.

„Išmanieji telefonai gali tapti mūsų patikimais pagalbininkais siekiant kokybiškesnio miego. Nustatydami reguliarų miego grafiką ir pasitelkdami specialias programėles, galime gerokai pagerinti savo nakties poilsį. Be to, stebint savo miego įpročius, galima identifikuoti, kas neigiamai veikia mūsų miegą, ir imtis veiksmų juos pašalinant“, – sako A. Lukošius.

Kaip išmaniajame aktyvuoti miego režimą?

Be subalansuotos vakarienės ir reguliaraus miego laiko, galite pasinaudoti savo išmaniuoju telefonu, kad sukurtumėte dar sveikesnę savo poilsio rutiną. Dauguma išmaniųjų telefonų leidžia nustatyti individualų savaitės miego grafiką, kuris gali būti pritaikytas prie jūsų gyvenimo ritmo. Taip pat galite naudoti įvairias programėles, kurios seka jūsų miego kokybę ir pateikia naudingas rekomendacijas.

Norėdami nustatyti miego režimą savo išmaniajame telefone, pirmiausia atidarykite atitinkamą programėlę.

„iPhone“ naudotojams reikės pasirinkti „Sveikata“ (angl. Health) programėlę, ekrano apačioje bakstelėti „Naršyti“ (angl. Browse) ir meniu „Sveikatos kategorijos“ (angl. Health Categories) pasirinkti „Miegas“ (angl. Sleep). Čia galėsite nustatyti savaitės miego tvarkaraštį, nurodydami tikslų miego pradžios ir pabaigos laiką bei pasirinkdami pageidaujamą žadintuvą.

Daugelis „Android“ telefonų siūlo miego režimo nustatymus „Laikrodžio“ (angl. Clock) programėlėje. Bakstelėkite „Miegas“ (angl. Sleep) piktogramą ekrano apačioje ir susikurkite paprastą kasdienį miego tvarkaraštį su žadintuvo funkcija. Kai kuriuose įrenginiuose taip pat galėsite pridėti vietos orų prognozę, kuri jus pasveikins pabudus.

Šios funkcijos tiksliai fiksuoja miego trukmę ir kokybę, analizuoja miego ciklą, leidžia nustatyti žadintuvą pagal miego fazę, pateikia ilgalaikes ataskaitas apie miego įpročius ir siūlo individualius patarimus. Visa tai padeda geriau suprasti savo miego poreikius ir imtis veiksmų, kad jaustumėtės energingesni bei pailsėję.

Telefono nustatymai saldžiam miegui

„Mėlyna šviesa, sklindanti iš telefonų ir kompiuterių ekranų, apgaudinėja mūsų smegenis, kad dar ne laikas miegoti. Dėl to kūnas nustoja gaminti miego hormoną melatoniną, kuris padeda mums užmigti. Laimei, vos keliais mygtuko paspaudimais galime mėlyną šviesą telefone sušvelninti arba visai išjungti“, – aiškina „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Norėdami sukurti palankesnę miego aplinką, daugelis išmaniųjų telefonų siūlo specialius nustatymus, kurie padeda sumažinti mėlynos šviesos (angl. Blue light) poveikį ir apskritai pritemdyti ekraną. Pavyzdžiui, įjungus „Tamsųjį režimą“ (angl. Dark mode),ekrano meniu pakeičiami iš baltos į juodą spalvą, o „Nakties pamaina“ (angl. Night shift) šildo ekrano spalvas, kurios mažiau dirgina akis tamsoje.

„iPhone“ naudotojams.Jei nesate naudoję dėmesio valdymo įrankių, atidarykite pagrindinius „iPhone“ nustatymus, meniu pasirinkite „Dėmesys“ (angl. Focus) ir „Miego režimas“ (angl. Bedtime mode).Remdamasi jūsų miego tvarkaraščiu, „Dėmesio miegui“ (angl. Sleep focus) funkcija nutildys visus arba konkrečius pranešimus, įskaitant skambučius ir žinutes, jūsų nurodytomis poilsio valandomis.

„Android“ telefonuose dažniausiai rasite „Skaitmeninės gerovės“ (angl. Digital wellbeing) nustatymus, kuriuose yra specialus „Miego režimas“ (angl. Bedtime mode).Ši funkcija leidžia automatiškai įjungti „Netrukdyti“ (angl. Do not disturb) režimą, pritemdyti ekraną ir pakeisti spalvų temperatūrą. Kai kuriuose telefonuose galite pasirinkti, kad ekranas taptų pilkas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų odos nudegimai: ką svarbu žinoti kiekvienam tėvui?
Vaikų odos nudegimai – tai vienos iš skaudžiausių traumų, kurios dažniausiai įvyksta netikėtai ir greitai, ypač pi...
Kas penktas lietuvis patiria nemigą: ar tai susiję su naršymu socialiniuose tinkluose?
Jau seniai praėjo jūsų miego metas, tačiau vis dar naršote socialiniuose tinkluose, peržiūrėdami vieną įrašą po kito. Ga...
Gyvenimas be streso: kaip efektyviai įveikti įtampą?
Stresas – neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, kurio perteklius sutrikdo fizinę ir emocinę gerovę. Dažnai pasikarto...
Pasibaigusio galiojimo vaistai – pavojus ir aplinkai: kaip taisyklingai juos rūšiuoti?
Per praėjusius metus į „Eurovaistinę" gyventojai atnešė 11,5 tonos naudojimui netinkamų vaistų. Nors šis...
Nuo paraiškos iki paciento: kompensuojamųjų vaistų kelias Lietuvoje
Kasmet sukuriama naujų vaistų toms ligoms, kurios jau yra gydomos vaistiniais preparatais, ir toms, kurios anksčiau netu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų