Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Renkamės kūno prausiklį. Ką reikėtų žinoti?

ji24.lt | 2015-09-16 08:48:40

Kasdieniai grožio ritualai padeda ne tik puoselėti švelnią ir minkštą odą, bet ir atsipalaiduoti po sunkios dienos ar pasisemti energijos naujam rytmečiui. Pasirodo, svarbu mokėti išsirinkti ne tik tinkamą kūno kremą ar losjoną, bet ir odai labiausią tinkantį prausiklį, kurių šiandien tikra gausybė.

Maudosi
© Fotolia.com

Ką turėtume žinoti, rinkdamiesi kasdienę dušo želė, pataria „Dove“ prekės ženklo vadovė Julija Kravčenko.

Nepriekaištingas švaros pojūtis yra bene svarbiausias kriterijus renkantis kasdienį kūno prausiklį. Užtikrinti kasdienę higieną gali padėti ir įprastas muilas, tačiau jis neretai išsausina odos paviršių, todėl gali kilti nemalonių sudirgimų. Dėl to šiandien dažniau renkamasi švelniai putojanti dušo želė ar prausiklis – taip oda nuprausiama švelniau, ne taip išsausinama.

Pasak J. Kravčenko, tinkama odos drėgmės pusiausvyra neabejotinai yra vienas svarbiausių veiksnių sveikai ir gražiai odai. Deja, neretai po kasdienio prausimosi oda tampa sausesnė, o ilgainiui šis sausumo pojūtis gali sukelti tikrą diskomfortą.

„Odos išsausėjimas dažnai sukelia nemalonų perštėjimą, net gali būti skausmingas. Dėl to renkantis kasdienį prausiklį labai svarbu atsižvelgti ne tik į jo aromatą, bet ir į produkto savybes“, – sako J. Kravčenko.

Pasak jos, labai svarbu atkreipti dėmesį į prausiklio sudėtį bei papildomas funkcijas, tokias kaip drėkinimas. Kasdienis prausiklis turėtų ne tik efektyviai nuprausti odos paviršiuje susikaupusius nešvarumus, bet ir atitikti odos PH.

Sausos odos savininkėms ji pataria rinktis drėkinančių medžiagų turinčius kreminius prausiklius, taip pat prausiklius, praturtintus vertingais drėkikliais ar odą puoselėjančiais aliejais, kurie drėkina odą jau prausiantis duše.

Pasak J. Kravčenko, malonus prausiklio aromatas taip pat nėra bereikšmis. Įvairūs aromatai dažnai vertinami ne tik dėl to, jog maloniai nuteikia uoslę, tačiau ir dėl plačiai žinomų aromaterapinių savybių. Pavyzdžiui, gaivūs citrusinių vaisių ar atogrąžų gėlių aromatai padeda nubusti ir suteikia žvalumo, o švelnūs riešutų ar kvapiųjų žolelių – atsipalaiduoti po sunkios dienos.

Taigi, įprastas kūno prausiklis gali atlikti ne tik odos švarinimo, bet ir atpalaiduojančią ar žvalumo suteikiančią funkciją. Vis tik J. Kravčenko atkreipia dėmesį, kad renkantis naują dušo želė ar prausiklį, visų pirma reikėtų produktą išmėginti ant nedidelio odos ploto ir įsitikinti, kad šiame esančios kvapiosios medžiagos nesukelia alergijos ir nedirgina odos.

Ji atkreipia dėmesį, kad renkantis kasdienes prausimosi priemones verta pasvarstyti ne tik apie įprastą dušo želė, bet ir švelnų šveitiklį. Pastarasis turėtų būti naudojamas taip pat reguliariai – geriausia odą švelniai nušveičiant 1–2 kartus per savaitę.

Taip nuo odos paviršiaus pašalinamos susikaupusios nebegyvos odos ląstelės, kurios ne tik sukuria papilkėjusios ir pavargusios odos įvaizdį, bet ir neleidžia odai efektyviai įsisavinti reikiamos drėgmės bei maistinių medžiagų.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: prausikliai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų