Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paminėta profesinė šventė

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-29 12:45:00

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikų bendruomenė, minėdama Medicinos darbuotojo dieną, nesigilino į gydymo įstaigoje esančias problemas. Ligoninės medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė nusprendė, jog verčiau pasidžiaugti tuo, kad gydytojai, dirbantys mėgstamą darbą, yra sėkmingi, kaip sėkminga bei į priekį žengianti yra ir ligoninė, kurioje dirba didelis būrys sėkmingų žmonių.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paminėta Medicinos darbuotojo diena. Zitos Katkienės nuotr.

Daug daugiau turime sėkmės

„Ar mes turime problemų?“, - klausė laikinoji gydymo įstaigos vadovė ir čia pat atsakė: „Taip, mes jų turime labai daug“. V. Makštutienė priminė darbuotojų stygių, ypač gydytojų, todėl dirbti tenka dideliais krūviais, papildomai budėti naktimis ir visa tai – savo sveikatos sąskaita. Stinga ligoninėje ir slaugytojų bei jų padėjėjų.

Neišvengiamai ligoninėje genda medicinos įranga, niekaip neišsprendžiamos ilgos eilės Konsultacijų poliklinikoje, iki šiol medikams nemokami tokie atlyginimai, kokių jie nusipelno.

„Bet iš tikro mes turime daug daugiau sėkmės nei problemų“, - įsitikinusi V. Makštutienė.

Ypač džiugu, jog iš 50 tūkst. per praėjusius metus ligoninėje gydytų žmonių tik 2,6 proc. gydymas buvo nesėkmingas, nes pacientas neišgyveno. Tad kiekvienas darbuotojas gali pasidžiaugti, jog padaroma labai daug, kad nesėkmių būtų kuo mažiau. Ypač žengimą į priekį garantuoja jauni žmonės, atvykstantys dirbti į ligoninę. Didelis jaunimo būrys kiekvieną rugpjūtį atvyksta iš universitetų, kurių studentų rengimo bazė ir yra Respublikinė Šiaulių ligoninė.

Džiugina ir tai, kad ligoninės vardas žinomas ir vertinamas ne tik šalyje, bet ir tarptautiniame lygmenyje. Tuo pasirūpina medikai, mokantys pristatyti ne tik save, bet ir gydymo įstaigą tarptautinėse konferencijose.

Medicinos darbuotojo dienos proga medikams buvo įteikti ne tik padėkos raštai, bet ir piniginės premijos.

Gelbėtos ir gyvybės

Nepamirštama ligoninės medikams vasario 18-oji diena, kai per valandą į gydymo įstaigą buvo atvežti net septyni avarijose nukentėję žmonės, patyrę sunkias traumas. V. Makštutienės padėkomis bei vienkartinėmis išmokomis įvertintas daugelio darbas.

Tą ketvirtadienio rytą beveik tuo pat metu Kelmės ir Joniškio rajonuose įvyko skaudžios avarijos, kuriose žuvo du žmonės, dar 7 žmonės buvo sužaloti, iš jų 5 gydyti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Viena avarija įvyko kelyje Joniškis – Žagarė – Naujoji Akmenė esančioje sankryžoje, čia susidūrė du automobiliai. Iš penkių viename automobilyje važiavusių žmonių keturi patyrė įvairius sužalojimus. Penkiolikmečio jaunuolio gyvybės išgelbėti nepavyko. Vaikinas į Respublikinę Šiaulių ligoninę buvo atvežtas ištiktas komos. Medikai dėl paciento gyvybės kovojo apie valandą, bet galiausiai buvo priversti nuleisti rankas. Ta pačia mašina važiavęs 16 metų vaikinas į ligoninę atvežtas taip pat komos būsenos, bet jo gyvybė išgelbėta. Dar du važiavę žmonės gydyti Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, kur netrukus buvo atvežti dar du žmonės iš avarijos, kilusios Bubių kelyje.
Sunkias traumas patyrė aštuoniolikmečiai vaikinas ir mergina iš Vokietijos buvo gydomi ne tik Intensyviosios terapijos skyriuje, bet ir Ortopedijos-traumatologijos centre bei II chirurgijos skyriuje.

Įvertinti Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojai: vidaus ligų gydytoja Nida Linkevičienė, bendrosios praktikos slaugytojos Jūratė Masiulienė, Evelina Sutkutė, Dalia Valčiukienė, Agnė Činskienė, Vidmantė Žibutytė, slaugytojo padėjėjos Vanda Babiškienė, Nataša Mitrijeva, Zita Feldmanienė, Stanislava Sakalauskienė, Vera Stravinskienė, valytoja Virginija Andriuškienė.

Ypač padėkos nusipelnė Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus darbuotojai: skyriaus vedėja Rasa Bracaitė, gydytoja anesteziologė reanimatologė Regina Kuzminskienė, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos Editai Bordiugovienė, Irena Jurkutė, Alma Marozienė, Inga Mickevičienė, Rita Tamošaitienė, Aušra Gailienė, slaugytojų padėjėjos Genutė Dagienė, Rolanda Vileikienė, valytojos Gražina Juodikaitienė, Valentina Valujskich bei ūkio reikalų tvarkytoja Vanda Karpienė.

Įvertintas ir sunkus Anesteziologijų-operacijų skyriaus darbuotojų darbas. Dėkota gydytojams anesteziologams reanimatologams Gintarui Tamulevičiui, Daliui Valūnui, Kiprui Žalkauskui, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojoms Sandrai Kaušienei, Redai Laurutienei, Janinai Valančienei, operacinės slaugytojoms Astai Vaičiulienei, Rimai Alijošienei, Daliai Mitkutei, operacinės pagalbinėms darbuotojoms Svetlanai Kostenčuk, Janinai Lukošiūnienei, Liolijai Kacilevičienei.

Nukentėjusiaisiais rūpinosi II chirurgijos skyriaus darbuotojai: abdominalinės chirurgijos gydytojai Saulius Bulavas, Rolandas Burkauskas, gydytojai chirurgai Rolandas Kopūsta, Sigitas Paškevičius, Marius Lasinskas, vyresnysis gydytojas rezidentas Andrei Aleinikoj ir bendrosios praktikos slaugytoja Nadežda Piragova.

Padėkota ir Ortopedijos-traumatologijos centro darbuotojams: gydytojams ortopedams traumatologams Jūratei Kučinskienei, Gediminui Lukaševičiui, Viliui Rimkui, Alfonsui Šapalui, Vytautui Mažutavičiui, Gintautui Mickevičiui, bendrosios praktikos slaugytojoms Genovaitei Petkevičienei ir Linai Alubeckienei, Radiologijos - endoskopijų skyriaus darbuotojams: gydytojai radiologei Editai Kulevičienei, radiologijos technologėms Irenai Sadauskienei ir Genovaitei Baltrušaitienei, Moters ir vaiko klinikos Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus darbuotojams: Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjui Valerijui Lapšinui, vaikų intensyviosios terapijos gydytojai Gražinai Putriūnienei, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojoms Vilmutei Kazlienei, Renatai Nekrašienei, Liudmilai Ovsiukienei, Jūratei Abromavičienei. Taip pat Moters ir vaiko klinikos Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro darbuotojams: Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vedėjui Povilui Venckui, gydytojui ortopedui traumatologui Algirdui Basijokui, gydytojui vaikų chirurgui Laurynui Kameneckui bei Moters ir vaiko klinikos Vaikų ligų skyriaus vedėjai Indrei Stankevičienei.

Prevencinių programų dešimtmetis

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai aktyviai vykdo valstybės finansuojamas prevencines programas, suteikdami žmonėms galimybę išsitirti dėl klastingų ligų.

Medicinos darbuotojo dienos proga nuoširdžiai padėkota už dešimties metų darbą Priešinės liaukos vėžio ir ankstyvosios diagnostikos programoje Patologinės anatomijos skyriaus vedėjai Vilijai Niunevienei, už paimtos biopsinės medžiagos ištyrimą ir tyrimų apskaitą, bendrosios praktikos slaugytojai Daliai Bukšienei, už paslaugai teikti reikalingų medikamentų, priemonių aprūpinimą, apskaitą bei dokumentacijos tvarkymą, bei gydytojams urologams Gintarui Budriui, Eugenijui Kavaliauskui, Raimondui Juciui ir Urologijos skyriaus vedėjui Tonarui Bekeriui už nenutrūkstamas gydytojų urologų konsultacijas ir prostatos biopsijos atlikimą.

Programos pradininkas gydytojas urologas Martynas Damkus pagerbtas tylos minute.

Įteiktos padėkos ir Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties ankstyvosios diagnostikos programos, vykdomos ligoninėje 10 metų, įgyvendintojams: gydytojams radiologams Vladimirui Deviatjarovui ir Džiugui Mažonavičiui bei Radiologijos technologėms Daliai Joniuškienei ir Virginijai Gotceitienei.

Šventės dalyvius sveikino ir akordeono bei saksofono muziką dovanojo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai, vadovaujami akordeono mokytojos, Šiaulių garbės pilietės Marytės Markevičienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų