Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Rugsėjo vaistažolės

vlmedicina.lt | 2013-09-09 14:43:42

Rugsėjį subręsta daug vaisių, kuriuos tinkamai išdžiovinus ar išspaudus sultis turėsite vitaminų šaltinį ir vaistinės žaliavos.

Apyniai
Apyniai. Genovaitės Privedienės nuotr.

Prisirinkite juodavaisės aronijos, paprastojo putino, paprastojo raugerškio, paprastojo šermukšnio, vienapiestės gudobelės, paprastojo kadagio, juodojo šeivamedžio uogų, sėjamosios juodgrūdės, paprastojo krapo sėklų ir kitų gėrybių. Štai keletas priminimų.

Paprastasis šermukšnis

Šermukšnio vaisiai - vitaminų šaltis, jie pasižymi lengvai vidurius laisvinančiu, virškinimą reguliuojančiu, šlapimo išsiskyrimą skatinančiu, kraujavimą stabdančiu ir uždegimą slopinančiu poveikiu. Preparatai vartojami esant avitaminozei. Liaudies medicinoje šermukšnio preparatais gydomi ir įvairūs virškinamojo trakto sutrikimai (jie skatina virškinimo sulčių sekreciją, didina rūgštingumą, laisvina vidurius), inkstų ir šlapimo pūslės akmenligė, aterosklerozė, hipertonija, hemorojus, reumatas, mažakraujystė.

Šermukšnio užpilas. Užpilas vartojamas išoriškai žaizdoms gydyti, vonioms ruošti. 1 valgomąjį šaukštą smulkintų šermukšnių vaisių užpilkite stikline verdančio vandens ir pašildykite 3 min. ant silpnos ugnies, nukoškite.

Paprastasis apynys

Apynys veikia raminamai, spazmolitiškai, bakteriocidiškai, fungicidiškai, virškinimą gerinančiai, skatina šlapimo išsiskyrimą. Preparatai iš apynių spurgų vartojami esant miego sutrikimams, nerimui, taip pat virškinimui gerinti. Liaudies medicinoje vartojama nuo kosulio, karščiavimo, viduriavimo, nemigos, reumato, nervų uždegimų.

Apynių užpilas. Užpilas vartojamas nerimui malšinti, stresui mažinti. Valgomąjį šaukštą džiovintų paprastojo apynio spurgų užpilkite stikline verdančio vandens, ataušinkite, perkoškite. Gerkite po 1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną.

Bruknės

Bruknių lapai pasižymi šlapimą varančiomis, sutraukiančiomis savybėmis, todėl padeda netgi viduriuojant. Bruknių uogos pasižymi priešskorbutiniu, priešuždegiminiu, druskų apykaitą reguliuojančiu, šlapimą varančiu ir kraujospūdį mažinančiu poveikiu.

Mokslinė medicina bruknių lapais gydo šlapimo takų ir pūslės uždegimus. Liaudies medicinoje bruknės lapais gydomas antacidinis gastritas, vaikų nevalingas naktinis šlapinimasis, reumatas, podagra, hipertenzija. Taip pat gali būti vartojama ir kaip priešdiabetinė priemonė.

Bruknių lapų užpilas. Saują bruknių lapų reikia užplikyti trimis stiklinėmis verdančio vandens ir indą sandariai uždengus 10 minučių pavirinti ant mažos ugnies. Gerti po vieną stiklinę tris kartus per dieną.

Uogos paprastai vartojamos esant vitaminų trūkumui. Tuo tikslu gali būti valgomos šviežios bruknių uogos, jų džemas ar geriamas morsas.

Bruknių preparatai nevartojami nėštumo metu, esant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms, padidėjusiam skrandžio sulčių rūgštingumui, ilgiau kaip 3 savaites.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per šventes padaugėja apsinuodijimo maistu atvejų: kas tai lemia bei kaip apsisaugoti?
Šventinis laikotarpis dažnam asocijuojasi ne tik su dovanomis ir šiltomis akimirkomis su šeima, bet ir dosniai kalėdinia...
Gydytoja akušerė-ginekologė: šlapimo nelaikymas yra ne gėda, o liga
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, apie kurią kalbėti vengia didžioji dalis moterų. Nors šis sutrikimas nėra pav...
Pavojingas apsinuodijimas smalkėmis prasideda paprastu galvos svaiguliu
Šaltuoju metų laiku, kai prasideda šildymo sezonas ir gyventojai pradeda aktyviai naudoti šildymo įrenginius, smarkiai p...
Šventės ir negalavimai: kada kreiptis skubiosios pagalbos, o kada galima gydytis namuose?
Šventiniu laikotarpiu į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagalbos skyrių paprastai kre...
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų