Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai

vlmedicina.lt | 2014-12-12 09:16:27

Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“, kurios ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė (penkiakovininkė), pasaulio ir Europos čempionė Donata Vištartaitė (irkluotoja), pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė) bei Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas Vladislavas Sosnovskij (penkiakovininkas). Šios sporto žvaigždės kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.

Akcija
Valstybinės ligonių kasos nuotr.

Tuo tikslu surengta speciali meninė fotosesija. Jos metu šie sportininkai, pasitelkdami įvairias menines ir medicinines priemones, žiniasklaidai ir visuomenei pasakojo, kaip svarbu nuolat rūpintis savo sveikata, kad netektų varstyti gydymo įstaigų durų dėl rimtų sveikatos problemų. Būtent šios fotosesijos metu duotas startas socialinei akcijai „Aplenk ligą“, kuri truks keletą mėnesių. Prie jos vėliau prisijungs ir kiti sportininkai.

Akcijos „Aplenk ligą“ iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK), partneris – Vilniaus miesto „Centro poliklinika“, kur vyko ši fotosesija.

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einančio Gintaro Kacevičiaus teigimu, taip netradiciškai siekiama paskatinti žmones nuolat rūpintis savo ir artimųjų sveikata, sveikai gyventi ir nepamiršti laiku apsilankyti pas gydytojus.

„Mūsų bendras tikslas – kilnus. Mes siekiame išsaugoti kuo daugiau gyvybių, užbėgti už akių vienai klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžiui, sugrąžinti šypsenas į tų žmonių veidus, kurių artimieji sėkmingai pasveiko. Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pasinaudotų valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Kviečiame aktyviau naudotis ir kitomis paslaugomis gydymo įstaigose, už kurias sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bei nemokėti iš savo kišenės“, - tvirtino G. Kacevičius.

Akcija
Valstybinės ligonių kasos nuotr.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičūtė tvirtino, kad šis projektas – savotiška sportininkų duoklė šaliai. „Džiugu tai, kad sportininkai prie visuomenės stiprinimo prisideda ne tik rodydami sportiškumo pavyzdį, bet ir dalyvaudami tokiuose projektuose bei skatindami į rūpinamąsi sveikata pažvelgti ir prevenciškai“, – teigė D. Gudzinevičiūtė.

VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, fotosesijos metu įamžinti savo pasiekimais Lietuvą garsinantys sportininkai ir toliau kvies žmones rūpintis savimi ir artimiausiais.

„Bus sukurti vaizdo klipai, kurie bus transliuojami didžiųjų miestų viešajame transporte, interneto erdvėse, gydymo įstaigų vaizdo ekranuose. Taip pat bus sukurta speciali fotografijų paroda, kuri keliaus per visą Lietuvą – po aukščiausias šalies institucijas, gydymo įstaigas, socialinius partnerius. Tad sportininkų skelbiama žinia gyventi sveikai bus skleidžiama labai plačiai“, - pasakojo N. Bernotienė.

Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras tiki, kad tokios akcijos padės populiarinti prevencines programas.

„Mes savo ruožtu taip pat parodėme iniciatyvą ir nuo naujų metų suteikiame gyventojams galimybę Centro poliklinikoje profilaktiškai sveikatą pasitikrinti ir šeštadieniais. Pacientų patogumui planuojame vieną šeštadienį per mėnesį ar kartą per ketvirtį sudaryti galimybes apsilankyti poliklinikoje pas atitinkamus gydytojus ir pasitikrinti pagal prevencines programas, taip pat gauti dietologo bei burnos higienisto paslaugas“, - teigė K. Štaras.

Lietuvoje vykdomos prevencinės programos:

ProgramaPrograma skirtaProgramos priemonės
Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinė programaMoterimsnuo 25 iki 60 m.Kartą per 3 metus pacientei atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Krūties vėžio prevencinė programaMoterimsnuo 50 iki 70 m.Kartą per 2 metus pacientei atliekamas mamografinis tyrimas, gavus šeimos gydytojo siuntimą, gydymo įstaigoje, turinčioje mamografijos įrenginį. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programaVyrams nuo 50 iki 75 m. ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiuKartą per 2 metus pacientui atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientas sveikas, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa50–74 m. žmonėmsKartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei tyrimo atsakymas neigimas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas– šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programaVyrams nuo 40 iki 55 m. ir moterims nuo 50 iki 65 m.Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Prireikus jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti,  jei reikia  – skiriamas gydymas.
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis finansavimo programaVaikamsnuo 6 iki 14 m.Vaikų krūminius dantis silantais – specialia apsaugine medžiaga nuo dantų ėduonies, gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai.

Valstybinės ligonių kasos informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikų medikai pirmą kartą Lietuvoje operavo dar negimusį vaisių
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų