Trečiadienis, 2024.07.03
Reklama

Kaip sau padėti ilgų skrydžių metu ir išvengti nemalonių sutrikimų

Šaltinis: vlmedicina | 2024-06-28 16:47:15

Ilgų skrydžių metu dėl per ilgo sėdėjimo keleiviai gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Tolimų kelionių metu gali kilti galvos svaigimas, raumenų sustingimas, iškyla ir trombozės rizika, dar vadinama „keliautojo tromboze“, kuriai įtakos turi mažas judėjimas ir dehidratacija. Ilgai sėdint organizmas pradeda sulaikyti skysčius, o dėl to ima tinti kojos ar pėdos. Be to, keliaujant per keletą laiko juostų dažnai žmonės susiduria ir su organizmo paros ritmo sutrikimais, kurie paveikia miego kokybę.

Keleiviai lėktuvo salone
Skrydis / IStock.com

Svarbu užtikrinti ergonomišką vietą

Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ kineziterapeutė Kristina Tamošiūnaitė pranešime žiniasklaidai pataria kelionių metu su savimi turėti skrydžio pagalvę, kuri palaiko ergonomišką smakro ir kaklo atramą bei teisingą laikyseną.

„Svarbu atkreipti dėmesį ir išsirinkti ne per kietą ar per minkštą pagalvę. Rekomenduoju atkreipti dėmesį ir į tai, ar pagalvė lengvai prisitaiko prie kūno padėties, ar ji mobili, lengvai keičianti formą judesių metu, ar pagaminta iš orui pralaidaus audinio,“ – sako K. Tamošiūnaitė ir prideda, kad ilgų skrydžių metu taip pat rekomenduojamos specialios profilaktinės kompresinės kojinės arba pėdų atrama-pagalvė, skirta gerinti kraujotaką ir mažinti kojų tinimą.

Ragina neužmiršti judėjimo ir patogios aprangos

Kineziterapeutė pabrėžia, kad keleiviai skrydžių metu gali atlikti kelis paprastus pratimus: kojų kilnojimą aukštyn ir žemyn, pėdų, kulkšnių sukinius, rankų ir pečių mankštas. Taip pat naudinga daryti nugaros ir kaklo pratimus: pasirąžyti tiesias rankas keliant į viršų, pasilenkti stuburu į priekį, atgal ir į šonus. Svarbu aktyvinti dubens ir sėdmenų raumenų kraujotaką – lėtai įtempti sėdmenis ir iš lėto atpalaiduoti.

Ji taip pat rekomenduoja keltis ir judėti lėktuvo salone kas 1-2 valandas – tai padeda išvengti kraujo krešulių susidarymo ir mažina raumenų sustingimo riziką.

K. Tamošiūnaitė išskiria, kad ilgų skrydžių metu geriausia yra dėvėti patogius, nevaržančius judesių drabužius ir avalynę. Jos teigimu, reikėtų vengti labai aptemptų drabužių, nes jie gali sutrikdyti kraujotaką. Patogios, lengvai nusiaunamos basutės ar minkšti sportiniai batai yra puikus pasirinkimas.

„Kompresinė apranga, ypač kojinės, padeda gerinti kraujotaką ir sumažinti patinimų bei kraujo krešulių susidarymo riziką ilgų skrydžių metu. Jos yra ypač naudingos asmenims, turintiems sveikatos problemų ar didesnę trombozės riziką – nėščiosios ir senyvo amžiaus asmenys,“ – aiškina specialistė.

Prieš skrydį K. Tamošiūnaitė pataria vengti alkoholio ir kofeino vartojimo, gerti daug vandens, atlikti lengvą mankštą. Po skrydžio taip pat naudinga palaikyti didesnį skysčių kiekį organizme, atlikti lengvą fizinę mankštą, įtraukiant tempimo pratimus, pasivaikščioti, o jei įmanoma, pasimėgauti šiltu dušu ar vonia, kad atsipalaiduotų įsitempę ir pavargę kūno raumenys.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose – nemokamas elektrinis autobusiukas pacientams ir lankytojams
Liepos 3-iąją Kauno klinikų teritorijoje pradėjo kursuoti aplinkai draugiškas nemokamas elektrinis autobusiukas ligoninė...
Fiksuojamas pirmasis kraujo donacijų mažėjimas vasarą po pandemijos
Įsibėgėjusi vasara, šventiniai laikotarpiai ir prasidėjęs atostogų metas kelia vis didesnį nerimą Nacionaliniam kraujo c...
Antakalnio poliklinika pristato eilių valdymo mobiliąją programėlę
Vilniuje esanti viena didžiausių Lietuvoje viešoji sveikatos priežiūros įstaiga Antakalnio poliklinika pacientams p...
Insulino tyrimas parodo polinkį į cukrinį diabetą dar prieš pasireiškiant simptomams
Insulinas – hormonas, atsakingas už sklandžią gliukozės apykaitą. Dėl jo raumenys yra aprūpinami energijos šaltini...
Santaros klinikos prašo atvykti kraujo donorus: ligoms atostogų nėra
„Vasarą visada turime mažiau kraujo donorų, tačiau šiuo metu jaučiame ypač didelį donorinio kraujo stygių ir prašo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų