Sveikatos apsaugos ministerijoje įvyko pirmasis vyriausiųjų respublikos ir vyriausiųjų kraštų specialistų posėdis. Vyriausiųjų specialistų institutas, įsteigtas Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio iniciatyva, bendram darbui pasitelkiant žmonių pasitikėjimą pelniusius, aukštos kvalifikacijos įvairių medicinos sričių specialistus.
Susitikimą pradėjęs sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas pasveikino vyriausiųjų specialistų korpusą su veiklos pradžia, palinkėjo kūrybingo darbo ieškant bendrų sprendimų sveikatos sistemai tobulinti ir konkrečių būdų įvairiems susirgimams gydyti.
„Šiandien sveikatos priežiūros sistema žymiai geriau aprūpinta, tačiau pagal kai kuriuos sergamumo, amžiaus trukmės parametrus mes nusileidžiame Europos Sąjungos valstybėms. Todėl neabejoju, kad intelektuali medicinos profesionalų pagalba, sutelktas dėmesys į atskirus susirgimus padės mums pasiekti pozityvų proveržį“, - sakė G. Černiauskas.
Vyriausiųjų Sveikatos apsaugos ministerijos respublikos specialistų korpusą sudaro 15 aukštos kvalifikacijos akušerijos ginekologijos, chirurgijos, kardiologijos, reabilitacijos, neonatologijos, odontologijos, onkologijos, ortopedijos traumatologijos, psichiatrijos, radiologijos, slaugos, šeimos medicinos, vaikų ligų, vaikų ir paauglių psichiatrijos, vidaus ligų srities medikų, turinčių mokslinį laipsnį ir nemažesnę kaip 10 metų profesinę kvalifikacinę patirtį. 5-kių Lietuvos kraštų minėtų medicinos sričių vyriausieji specialistai taip pat turi nemažesnę kaip 10 metų profesinės veiklos patirtį.
Respublikos ir kraštų specialistų kandidatūras teikė atitinkamos srities medikų asociacijos, sveikatos specialistus rengiantys ir atitinkamą kvalifikaciją suteikiantys universitetai, Respublikos lygmens asmens sveikatos priežiūros įstaigos, sveikatos apsaugos ministro visuomeniniai konsultantai. Vyriausieji specialistai veiklą vykdys 4 metus. Tie patys asmenys gali būti pasitelkiami būti respublikos ar kraštų specialistais ne daugiau kaip du kartus iš eilės.
Vyriausieji specialistai analizuos ir vertins ligų bei sveikatos būklių komplikacijas ir atitinkamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo poreikius, teiks siūlymus dėl jų kokybės gerinimo, bendradarbiaus su pacientų teises ginančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, rengs patologines konferencijas sunkiems ir sudėtingiems atvejams aptarti.
Pirmajame SAM vyriausiųjų respublikos ir kraštų specialistų posėdyje aptarti praktiniai darbo organizavimo klausimais.