Jau antrus metus iš eilės į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas atvyksta medikai iš didžiųjų Europos šalių - Belgijos, Liuksemburgo, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos klinikų. Čia jie semiasi patirties, kaip diegiamas ir pritaikomas inovatyvusis kardiochirurginis metodas - nutrūkusių širdies mitralinio vožtuvo chordų pakeitimas naujomis, per nedidelį pjūvį ir nestabdant paciento širdies.
Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis sako, kad šiais laikais, nuolat diegiant naujausias medicinines metodikas, yra teisinga važiuoti ten, kur tos naujovės jau funkcionuoja ne vienerius metus. „Tai yra priimtina tiek teisine, tiek profesine, tiek moraline prasme. Tuo labiau, jog taip mes išvengiame sausos vadovėlinės teorijos. Praktikoje būna įvairiausių niuansų, kuriais mes mielai ir dalinamės su kolegomis. Medicinos pasaulyje toks bendradarbiavimas vyksta, taip vadinamuose, referenciniuose centruose. Mes galime pasidžiaugti - kol Lietuvoje apie tokius centrus dar tik vyksta diskusijos, Santariškių klinikose, kaip matome, tai funkcionuoja praktiškai“, - samprotavo prof. A. Aidietis.
Klinikinių mokymų direktorius Europoje Uwe Kasten, kuris organizuoja medikų konsultacijas įvairiose šalyse, šiuo metu kartu su kitais širdies ligų gydytojais iš Belgijos, Liksemburgo, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos lankosi Santariškių klinikose. Jis sako, kad šiandien tarp kolegų Lietuvos vardą girdėti tenka labai dažnai, nes Lietuvą daugelis pažino, kaip inovatyviosios medicinos šalį. „Mums didžiulė garbė bendrauti ir bendradarbiauti su tokio aukšto lygio Santariškių klinikų profesionalais“, - teigė U. Kasten. Jis prof. A. Aidiečiui paantrino, kad referenciniai centrai yra įprasta medicininė praktika ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Anot svečio, jo tikslas būtų į Santariškių klinikas atvežti kuo daugiau medikų ir tokiu būdu inovatyviasias technologijas skleisti po visą pasaulį. „Tai, visų pirma, yra naudinga pacientams, medikams ir visų šalių gydymo įtaigoms, kurios dalyvauja šiame medicininiame progrese“, - pasakojo U. Kasten
Priminsime, kad 2013 m. vasario 25 dieną Santariškių klinikų medikai pirmieji pasaulyje pradėjo taikyti mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdą, pakeičiant nutrūkusias chordas naujomis, nestabdant širdies, per nedidelį pjūvį, panaudojant modernios technologijos specialų prietaisą. Anksčiau tokias operacijas medikai atlikdavo atverdami paciento krūtinės ląstą ir sustabdę širdį. Naujuoju būdu operacijos yra ženkliai trumpesnės, o po jų pacientai lengviau ir greičiau sveiksta.
Dabar pasaulyje šiuo metodu yra atliktos 150 tokios minimaliai invazinės operacijos, iš jų - 52 Santariškių klinikose.
VUL Santariškių klinikų informacija