Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos geranoriškai bendradarbiauja su viso pasaulio medikais. Lapkričio mėnesį jie priiminėja didžiųjų Europos klinikų profesionalus ir moko mitralinio vožtuvo nesandarumo gydymo būdų, kuriuos santariškiečiai pirmieji pasaulyje pradėjo taikyti šių metų vasario 25 d. Jie nestabdydami širdies, per nedidelį pjūvį, panaudojant modernios technologijos specialų prietaisą, nutrūkusias chordas pakeitė naujomis. Dabar šiuo metodu pasaulyje atliktos 57 minimaliai invazinės širdies operacijos, iš jų - 33 Santariškių klinikose.
Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis sako, kad toks globalus bendradarbiavimas yra įprastas pasaulio medikų tarpe, tačiau Lietuvai tai yra dar naujas ir stiprus padrąsinamas žingsnis į priekį. „Mums, Santariškių medikams, iš tiesų, yra malonu, kad medicinines premjeras jau ne pirmą kartą tenka atlikti, būtent, Vilniuje. Tai yra visų mūsų profesinis pastiprinimas ir beribė atsakomybė prieš visą pasaulį“, - pasakojo profesorius Aidietis.
Priminsime, kad anksčiau mitralinio vožtuvo nesandarumą, kuomet būdavo plyšusi viena ar kelios mitralinio vožtuvo chordos, medikai gydydavo atverdami pacientui krūtinės ląstą ir operuodavo sustabdę širdį. Naujuoju būdu operacijos yra ženkliai trumpesnės, o po jų pacientai lengviau ir greičiau sveiksta.
VUL Santariškių klinikos