Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Sausėja ir skilinėja lūpos: kokių medžiagų ieškoti lūpų balzamo sudėtyje?

Šaltinis: vlmedicina | 2024-01-31 10:50:31

Žiemą išsausėjusios ir skilinėjančios lūpos gali varginti kur kas stipriau negu bet kuriuo kitu metų laiku. Kokias klaidas darome prižiūrėdami savo išsausėjusias lūpas, ko ieškoti lūpų balzamo sudėtyje?

Vazelinu tepa lūpas
Žiemą išsausėjusios ir skilinėjančios lūpos gali varginti kur kas stipriau / Redakcijos archyvo nuotr.

Nedrėkinkite liežuviu suskirdusių lūpų

Norint, kad greičiau pagytų išsausėjusios lūpos, patariama vengti lūpas drėkinti savo seilėmis liežuviu, taip pat jų kramtymo.

„Natūralu, kad kai išsausėja mūsų lūpos, norime jas kuo greičiau sudrėkinti, kad šios vėl taptų švelnios. Visgi, dažna klaida – lūpų drėkinimas liežuviu. Mūsų seilėse galima rasti fermentus amilazę ir lizocimą, kurie gali padidinti lūpų išsausėjimą, taip pat sudirginti jų odą. Kita problema – tai išsausėjusių lūpų atplaišėlių kramtymas, kuris dar labiau pažeidžia lūpų odą. Tik atsisakę šių įpročių, galėsite pradėti kelią švelnios lūpų odos link", – pranešime žiniasklaidai pasakoja vaistininkė Toma Gečienė bei įvardija, kokių gelbstinčių medžiagų reikėtų ieškoti lūpų balzamo sudėtyje.

Taukmedžio sviestas

„Taukmedžio sviestas turi drėkinamųjų savybių, kurios gali suminkštinti ir drėkinti išsausėjusias lūpas. Taip pat jis pasižymi antioksidaciniu poveikiu dėl jame esančio vitamino E, kuris gali apsaugoti nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Negana to, šis taukmedžio sviestas yra turtingas vitaminais K ir A. Jis pravers tais atvejais, jeigu lūpų kampučiuose prasidėjo įtrūkimai. Taip pat gali paskatinti odos regeneracijos ir gijimo procesus", – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Bičių vaškas

Vaistininkė pasakoja, kad bičių vaškas ne tik sudrėkina lūpų odą, bet ir sulaiko drėgmę, todėl lūpos ilgesnį laiką lieka minkštos ir drėgnos. Taip pat bičių vaškas veikia kaip natūralus barjeras, apsaugantis lūpų odą nuo vėjo, šalčio bei kitų neigiamų oro sąlygų. Jis pasižymi maitinamosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali paskatinti lūpų įtrūkimų gijimą bei sumažinti patinimą, paraudimą.

Glicerinas

„Gliceriną dažnai galima aptikti lūpų balzamų sudėtyje. Glicerinas yra natūralus humektantas, kuris gali pritraukti drėgmę ir ją išlaikyti, tad būtent taip galite sumažinti lūpų išsausėjimą. Taip pat jis prisideda prie lūpų odos gijimo ir minkštinimo", – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Medus

Vaistininkė išskiria daugumos dažnai pamirštamą medų, kuris lūpų balzamą gali paturtinti savo drėkinamosiomis ir maitinamosiomis savybėmis. Jis ne tik ramina lūpas, bet ir turi priešuždegiminį ir raminamąjį poveikį, kurie itin praverčia mažinant uždegimą ir paraudimą, kai lūpos yra sudirgintos, įtrūkusios.

Įsitikinkite, ar jums netrūksta šių vitaminų

Vaistininkė pabrėžia, kad kartais lūpų balzamų gali nepakakti dėl tam tikrų vitaminų trūkumo ar paprasčiausiai per mažai išgeriamo vandens.

„Jeigu lūpų balzamai nepadeda, patariama pasidaryti kraujo tyrimus, kurie parodytų, ar jūsų organizmui netrūksta vitaminų A, C, E bei B grupės vitaminų. B grupės vitaminai, ypač B2, gali padėti palaikyti normalias odos ir gleivinių funkcijas, o vitaminai A ir E – bendrai palaikyti sveiką odos būklę. Lygiai taip pat, nepamirškite gerti daug vandens, nes būtent dehidratacija gali nulemti visos odos išsausėjimą, įskaitant ir lūpas", – pasakoja vaistininkė T. Gečienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų