Kiekvienas pats rašo savo gyvenimo kelionės knygą, teigia psichologai. Pati svarbiausia kelionė, kurią galima prilyginti kelionei į pasaulio kraštą, – tai kelionė į savo vidinį pasaulį. Ši kelionė kartais būtina ir naudinga kiekvienam iš mūsų. Mat tik vidiniame pasaulyje žmogus gali pamatyti savo galimybes ir surasti atsakymus į jam rūpimus klausimus.
Išpildo svajones
Klaipėdos universiteto andragogikos – suaugusiųjų mokymo – specialisto Algirdo Tamašausko teigimu, savitaiga yra procesas, kurio metu asmuo, treniruodamas ir veikdamas pasąmonę, siekia įteigti sau tam tikrus teiginius ir mintis tam, kad šie įsitvirtintų pasąmonėje ir po to nesąmoningai veiktų žmogaus sąmonę. Jie skirti įteigti į savo sąmonę ir pasąmonę tam tikrą informaciją, kuri gali būti labai naudinga. Tai tarsi priemonė svajonių ir norų išsipildymams. Pasak andragogo A. Tamašausko, savitaiga – tai mažas, tyras, tačiau galingas lašelis į mūsų mintis, į mūsų pasąmonę. „Jeigu mes įdėmiai save stebėsime, tai aptiksime, kad viskas, kas vyksta mumyse, – tai nuolatinė mechaninių reakcijų patirtis ir tai nedaug kuo skiriasi nuo mechanizmo, kuris savaime dirba mumyse, – teigia specialistas. – Taip pat pastebime, kad esame prisirišę prie savo baimių ir norų, fantazijų ir stereotipų, kurie veda į niekur, ir tuo pačiu neleidžia mums būti kontakte su savo giluminiu „aš“.
Mintys – pozityvios
Teigiama, jog žmogaus pasąmonė turi stulbinamų galių, todėl nuolat kartojant tam tikrus teiginius, pasąmonė juos suvokia kaip realybę, ir tokiu būdu išsipildo jo norai. Anot A. Tamašausko, mintys turi būti pozityvios, nes tada ne tik išsipildys norai, bet pats žmogus jausis puikiai. Svarbiausia yra tikėjimas. Jei nuoširdžiai bus tikima pasirinktu teiginiu – jis taps realybe. Natūrali sveikata, anot specialisto, atkuriama pasąmonės galia, kurios dėka ir vyksta fizinio kūno transformacija. Sveikatinantys teiginiai gali padėti dvasinio pasveikimo kelyje. Žmonės rado daugybę būdų įprasminti teiginius į savo gyvenimą. Kai kurie siūlo, kad juos reikia skaityti rytais kaip maldą ar meditaciją, kiti – vakarais prieš miegą. Labai gerai, anot specialisto, kai sveikatinantys teiginiai skaitomi garsiai – tai efektyvus būdas perprogramuoti nesąmoningumą.
Sveikatinantys teiginiai
Pasak andragogo A. Tamašausko, kartojant teiginius ilgainiui imama suprasti, kad kai kuriuos jų prisimename dažniau, atsiranda poreikis juos sakyti stresinių situacijų metu, kartojant tuos teiginius keletą kartų kaip maldą ar mantrą.
„Teiginių laikas turi būti esamasis, tai turi vykti čia ir dabar, nes jūsų protas nesuvokia praeities ir ateities. Pavyzdžiui, jokios naudos neduos pasakymas „Mano sveikata bus puiki“, nes gyvename esamuoju laiku ir gera sveikata yra svarbi būtent dabar. Tad sveikatai pagerinti patartume nuolat kartoti: „Mano sveikata yra puiki!“. Teiginiai turi būti trumpi ir lengvai įsimenami, kad bet kuriuo metu galėtumėte juos prisiminti ir kartoti. Teiginiuose venkite neigiamų žodžių, pavyzdžiui, „ne“ ir „niekada“. Teiginys „Aš nevalgau nesveiko maisto“ neduos jums jokios naudos, todėl geriau būtų kartoti frazę „Aš valgau sveiką maistą“, – pataria andragogas.
Bendrieji sveikatinantys teiginiai yra šie:
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad žiūriu į visus gyvenimo sunkumus kaip į galimybę augti.
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad šiandieninė diena yra man labai svarbi ir aš ją pergyvensiu taip, lyg tai būtų paskutinė mano diena.
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad kiekvienoje mano kūno ląstelėje yra sveikata ir energija.
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad aš ryžtingas ir drąsus, nežiūrint į visas mano baimes.
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad atleidžiu visiems, kurie nesvarbu kada pasielgė su manimi blogai.
Tiesiog dabar aš tvirtinu, kad išsilaisvinu nuo visų negatyvių minčių, žodžių ir veiksmų.
Janina Tilvikaitė,