Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Šeduvoje rinkosi iškiliausi šalies kardiologai

Zita Katkienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-05 15:18:42

Trečioji jungtinė Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) Širdies ir kraujagyslių centro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU MA) Kardiologijos klinikos, Kauno krašto kardiologų draugijos konferencija šį kartą širdies ir kraujagyslių gydymo specialistus sukvietė į Šeduvos malūno konferencijų salę (Radviliškio raj.) Tradicine tapusioje konferencijoje kardiologai dalinosi ne tik patirtimi, aptarė klinikinius atvejus, bet ir apžvelgė kardiologijos naujoves, parsivežtas iš šiemet įvykusių kardiologų kongresų. Konferencijos organizatorė Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. Nora Kupstytė teigė, jog bendras darbas – viena žmonių bendrystės formų, o gydytojo darbe bendrystės laidininku tampa ir kiekvienas žmogus, kuriam laiku diagnozuota ir sėkmingai įveikta liga.

Trečiosios jungtinės Kauno ir Šiaulių kardiologų konferencijos dalyviai dalinosi ne tik patirtimi, aptarė klinikinius atvejus, bet ir apžvelgė kardiologijos naujoves. Zitos Katkienės nuotr.

„Kardiologų olimpiadoje“ – klinikiniai atvejai

Kardiologai nuolat pabrėžia, jog svarbu pagalbos kreiptis laiku. Konferenciją pradėti pakviestas šiaulietis muzikantas, o pastaruoju metu ir pacientas bei kardiologų bičiulis Virgis Stakėnas – būtent toks, tai yra kardiologų globon patekęs laiku. Šiauliuose gimęs muzikantas prisiminė datas, kada buvo diagnozuotos klastingos širdies ir kraujagyslių ligos bei suteikta reikiama pagalba, kurią teikė ne tik Šiaulių, bet ir Kauno kardiologai. Muzikantas prisipažino, kad ligos patale neištvėrė be kūrybos. Pooperaciniu periodu parašyta knyga vaikams „Tadas Padas“, pasakojimai apie savijautą, prisiminta ir pranašiška daina apie ligoninę, kurią V. Stakėnas dovanojo konferencijos dalyviams.

Kardiologai pristatė daugiau išskirtinių klinikinių atvejų, kurie gydant pacientą sukėlė ir nerimo, nes prireikė daugiau pastangų nei įprastais atvejais.

Pranešimus skaitė ir Šiaulių, ir Kauno kardiologijai. RŠL gydytojas kardiologas Vytenis Tamakauskas pristatė du sudėtingus intervencinės kardiologijos klinikinius atvejus. „Su kokiomis netikėtomis ir sudėtingomis operacijomis susidurtume, išeitį rasti padeda puiki ir profesionali operacinės komanda“, - pasisakymą reziumavo kardiologas V. Tamakauskas.

LSMUL doc. Gediminas Jaruševičius taip pat pristatė gana dramatišką klinikinį atveją. Pasak specialisto, nei vienas gydytojas, įeidamas į operacinę ir pradėdamas procedūrą, nežino, kuo baigsis net ir įprastinė klinikinė situacija.

Dviem atvejais, kurių metu pacientams išgydyti buvo svarbūs echokardiografijos tyrimo radiniai, pasidalino RŠL intervencinė kardiologė Aušra Dambrauskaitė, papasakojusi apie sudėtingą aštuoniolikmečio paciento gydymą dėl įvykusio insulto.

LSMUL gydytoja Audronė Vaitiekienė pristatė echokardiografijos klinikinius atvejus, kai buvo tiriamos pacientės, atvykusios dėl įprastinių širdies ligos simptomų, bet aptikti netikėti „radiniai“- dariniai širdies ertmėse, vienu atveju pasitvirtino sarkomos diagnozė. Po šių „radinių“ pacientų gydymas tapo daug sudėtingesnis.

Apie klinikinę kardiologiją kalbėjo ir RŠL gydytoja kardiologė Dovilė Dovidaitienė bei LSMUL gydytoja Raimonda Verseckaitė. Jų pristatyti atvejai pamokė kolegas kardiologus, kad net sudėtingiausiose situacijose reikia kantrybės ir laiko. Visada yra vilties, kad nuosekliai ir atkakliai gydant sudėtingiausių būklių pacientus, galimas puikus rezultatas. Taip pat dar kartą buvo galima stebėti, kiek „veidų“ turi išeminė širdies liga, kaip svarbu pagalvoti apie ūminės išemijos sindromą, net gydant itin jauno amžiaus pacientą.

Naujos gydymo galimybės

Kardiologijos specialistai dalinosi ir kardiologijos aktualijomis bei naujienomis iš kongresų. RŠL gydytojas anesteziologas-reanimatologas Andrius Bubliauskas skaitė pranešimą „Aktualūs ūminės išemijos sindromų gydymo klausimai intensyviosios terapijos skyriuje“. Skaitydamas pranešimą gydytojas pasidalino ne tik naujienomis apie deguonies terapiją, delyro prevenciją ir antiagregantų terapiją, bet ir ligoninėje taikoma patirtimi.

LSMUL dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė pristatė naujausią širdies nepakankamumo gydymo galimybę, kurią suteikia naujų vaistų taikymas širdies nepakankamumui gydyti. Specialistė pateikė praktinius patarimus, pasidalijo patirtimi. Pasidžiaugta, jog šiuo vaistu gydoma ir Lietuvoje. Gydytojai pastebėjo, jog inovatyvaus medikamento dėka sumažėja sergančiųjų širdies nepakankamumu stacionarizavimas bei mirtingumas.

RŠL Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. Nora Kupstytė pasidalino naujienomis iš Europos Hipertenzijos draugijos kongreso, pabrėždama, jog didžiausio dėmesio nusipelno vaistų nevartojimo problema, todėl sudėtiniai vaistai yra svarbūs, jei siekiama sumažinti tablečių skaičių ir padidinti tikimybę, jog pacientai vartos paskirtus vaistus. LSMUL prof. Rimvydas Šlapikas aptarė naujienas iš Europos kardiologų draugijos kongreso, vykusio Barselonoje. Profesorius susirinkusiems papasakojo apie gydymą naujais vaistais, kuriais mažinama cholesterolio koncentracija kraujyje bei pristatė modernų medikamentą, kuriuo ateityje gali būti gydomos dvi ligos – vėžys ir širdies patologija.

LSMUL prof. Aras Puodžiukynas pristatė naujienas, parsivežtas iš Europos širdies ritmo asociacijos kongreso, vykusio Vienoje. Įgytas teorines žinias profesorius lygino su jau klinikoje taikoma patirtimi stimuliatorių implantacijos srityje. Prof. A. Puodžiukynas apžvelgė ir daugiau įdomių krypčių, kurios aktualios kasdieninėje kardiologų praktikoje. Pranešėjas pastebėjo, jog Europoje auga antikoaguliantų vartojamumas, tad laukiama daug įdomių klinikinių tyrimų rezultatų.

Retos ligos

Jungtinės konferencijos tradicijos pradininkė, šiuo metu dirbanti Kaune, dr. doc. Jurgita Plisienė papasakojo apie retą Fabry ligą bei jos aktualijas Lietuvoje. Lėtai progresuojanti, visą gyvenimą žmogų varginanti liga, diagnozuota ir Šiauliuose gydytam 41 metų pacientui, kuriam visą gyvenimą turi būti taikoma brangi pakaitinė hormonų terapija. Ligos diagnostikai atliekamas sauso kraujo lašo tyrimas. Šiauliuose šis tyrimas atliktas 16 pacientų, kuriems įtarta Fabry liga (serga 1 iš 40 tūkstančių žmonių).

LSMUL doc. Olivija Gustienė teigė, jog ne tik smagu dalyvauti šioje konferencijoje, bet yra puiki galimybė išgirsti įdomių klinikinių atvejų, susitikti su kolegomis. Ji skaitė pranešimą apie naują galimybę gydant dislipidemijas, kai būtina siekti tikslinio mažo tankio lipoproteinų koncentracijos dydžio- ezetimibą. Docentė priminė ne tik dislipidemijos, kaip rizikos veiksnio, korekcijos svarbą, bet ir vaisto veikimo mechanizmą, jo skyrimo sąlygas.

Kardiologų konferencijoje pranešimus skaitė ir svečiai - kitų specialybių gydytojai. LSMUL Neurologijos klinikos doc. Vaidas Matijošaitis kalbėjo apie insulto gydymo galimybes ir akcentavo, jog insulto gydymo centruose mirštamumas nuo šios patologijos daug mažesnis, nei ligoninių skyriuose. Endokrinologė dr. Eglė Urbanavičienė kalbėjo apie kardiovaskulinę apsaugą, gydant cukrinį diabetą naujais vaistais, pranešimą lydėjo diskusija apie proveržį, gydant šiuos pacientus, mažinant jų širdies ligų riziką.

Ypač daug dėmesio sulaukė profesorės Rūtos Babarskienės perskaitytas pranešimas, dedikuotas jauniesiems kardiologams, apie moterų sveikatą. Profesorė aptarė visus moters gyvenimo etapus, joje netrūko praktinių patarimų ir statistikos duomenų, paneigiančių mitus apie moterų sveikatą, klausytojus paskaita sužavėjo dvasingumu, žodžio išraiška, jaunieji kardiologai dėkojo už garbės paskaitą įteikdami profesorei puokštę gėlių.

Išskirtinis dėmesys jauniems kardiologams

Jauniesiems Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro kardiologams šioje konferencijoje – išskirtinis dėmesys. Už naujovių įdiegimą, entuziazmą ir nuoširdų darbą centro vadovė dr. Nora Kupstytė bei ligoninės medicinos direktorė Vaiva Makštutienė padėkos raštus įteikė intervenciniams kardiologams Vyteniui Tamakauskui, Remigijui Vaičiuliui, Giedrei Gruodytei, anesteziologui-reanimatologui Andriui Bubliauskui, kardiologei Viktorijai Šiurkaitei.

Jaunuosius kardiologus pasveikino bei savo knygą „Taip kalba kardiologai“ dovanojo LSMU

Kardiologijos klinikos vadovas, prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas ir prof. habil. dr. Rimantas Benetis.

„Džiaugiuosi gražia tradicija, kurią tęsia ir naujoji centro vadovė daktarė Nora Kupstytė. Džiugina galimybė konferencijoje pamatyti ne tik patyrusius specialistus, profesorius, bet ir jaunus žmones. Pasakysiu atvirai – aš didžiavausi ligoninės kardiologais, kurie, akivaizdu, moka ne tik gerai atlikti savo darbą, bet ir gražiai jį pristatyti“, - džiaugėsi gydymo įstaigos vadovė V. Makštutienė konferencijos sėkme, kuri nutiesia ateities kelius bendriems Kauno ir Šiaulių kardiologų darbams ir siekiams.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: kardiologija
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų