Ketvirtadienis, 2025.04.03
Reklama

Seimas pradeda svarstyti ženkliai didėjantį kitų metų PSDF biudžetą

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-19 16:51:24

Seimas po pateikimo pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktam planuojamam 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui, kuris kitais metais sudarys 1,75 mlrd. eurų. Tai yra 11 proc. arba apie 173 mln. eurų daugiau, lyginant su šių metų patvirtintu biudžetu. Tad dabar jis pradedamas svarstyti Seime, kur bus patvirtintas.

© Graphicstock.com

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šis biudžetas bus kaip niekaip didelis, su ženkliu pajamų augimu, t. y. perteklinis bei atitinkantis fiskalinę šalies drausmę. Be to, pirmą kartą realiai pradedamas kaupti rezervo fondas prie PSDF, kurio paskirtis – visada būti pasirengus finansiškai atremti ekonominių nuosmukių laikotarpius.

„Svarbiausia yra tai, kad esant didesniam biudžetui, bus galima ir kitais metais didinti atlyginimus medikams, pradėti apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas, gydymo paslaugas bei didinti tam tikrų gydymo paslaugų įkainius. Planuojama, kad didelė dalis lėšų bus skirta būtent medikų algoms didinti, nes tai daryti būtina, siekiant ne tik išlaikyti profesionalius medikus Lietuvoje, bet ir pritraukti naujų. Ypač ką tik baigusių studijas, kad jie norėtų likti čia ir dirbti“, - teigia ministras A. Veryga.

Taip pat, anot ministro A. Verygos, siekiant racionaliai ir efektyviai naudoti PSDF lėšas taip, kad sveikatos sektorius justų realią naudą, bus sudaryta darbo grupė, kuri spręs, kokioms konkrečiai paslaugoms turi būti didinami paslaugų įkainiai ir kokias naujas paslaugas pradėti kompensuoti.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, esant didesniam finansavimui, bus galima padėti didesniam pacientų skaičiui gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas.
Pavyzdžiui, apmokėti daugiau reikiamų paslaugų, aprūpinti būtinais vaistais, pradėti teikti naujas sveikatos priežiūros paslaugas, kurios iki tol nebuvo apmokamos valstybės PSDF biudžetolėšomis. Kaip ir ankstesniais metais, didžiąją PSDF biudžeto išlaidų dalį, t. y. apie 70 proc. visų išlaidų, sudaro lėšos, skiriamos sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti.

Planuojama, kad 2018 m. didžiausią pajamų dalį, apie 1,2 mlrd. eurų, sudarys surinktos mokesčių mokėtojų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kurias renka „Sodra“ (numatoma, kad 2018 m. jos sudarys 69,2 proc. visų pajamų). Šių lėšų augimą daugiausia lemia numatomas šalies vidutinio darbo užmokesčio augimas bei nedarbo lygio mažėjimas.Tuo tarpu valstybės biudžeto įmokos už žmones, draudžiamus valstybės lėšomis turėtų siekti 499 mln. eurų, o likusi nedidelė pajamų dalis – tiksliniai valstybės biudžeto asignavimai ir kitos pajamos.

Didžiąją dalį augančių PSDF biudžeto lėšų numatyta paskirstyti šioms sritims: 75,3 mln. eurų (6,8 proc.) didės išlaidos sveikatos priežiūros paslaugoms, 19,3 mln. eurų (6,6 proc.) daugiau bus skiriama vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, 2,9 mln. eurų (6,2 proc.) didės lėšos medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui. Kaip ir kasmet, didesnį dėmesį ketinama skirti prevencinėms programoms ir paskatinti žmones jose dalyvauti, taip pat finansuoti kitas PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos programas, tad 6,3 mln. eurų (7,2 proc.) didės lėšos sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Medicinos psichologė: kai neigiamos emocijos virsta fiziniais simptomais
Šiuolaikinis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir emocinė įtampa tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tačiau pajutę&nb...
Genai – ne nuosprendis: kaip galime perrašyti savo sveikatos scenarijų
Tikriausiai ne kartą teko išgirsti, kad „jei jau tokie genai – nieko nepadarysi“. Tačiau šiandien moks...
Pacientui skiriamas ilgalaikis stebėjimas: ką svarbu žinoti?
Ligonių kasų specialistai primena, kad pacientams, kuriems gydytojas specialistas paskyrė ilgalaikį stebėjimą, kiekvieną...
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų