Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos iniciatyva padalinių vadovų, kurie dirba gydymo įstaigose, kadencijų klausimas grįžta į Seimo darbotvarkę. Ministras, tesėdamas medikų bendruomenei po viešosios konsultacijos duotą pažadą, Seime kartu su Sveikatos reikalų komiteto pirmininke Asta Kubiliene įregistravo siūlymą, kaip būtų galima įteisinti kadencijas viduriniosios grandies vadovams mūsų šalies gydymo įstaigose.
Taigi siūloma įtvirtinti gydymo įstaigų atskirų struktūrinių padalinių ir filialų vadovų rotaciją ir numatyti 5 metų kadenciją šioms pareigoms. Neabejotina, kad rotacijos skatintų vadovaujančių darbuotojų sklandesnį bendradarbiavimą su jiems pavaldžiais darbuotojais, siektų aukštesnės vadovavimo ir paslaugų kokybės. Taip pat siūloma įtvirtinti, kad įstaigų vyriausieji finansininkai būtų atrenkami viešojo konkurso būdu ir turėtų atitikti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus. Tai būtina, nes vyr. finansininkas pagal veiklos ir atsakomybės pobūdį turi didelę įtaką tinkamam įstaigos finansų valdymui.
Ministro A. Verygos teigimu, tokiu būdu vėl grąžiname kadencijų klausimą į darbotvarkę Seime ir tikimės, kad šįkart pavyks sėkmingai su šiuo projektu pasiekti finišą.
„Viešosios konsultacijos metu absoliuti dauguma joje dalyvavusių medikų pasisakė už tai, kad tokie pokyčiai reikalingi, nes per ilgai vadovaujančias pareigas užimantys žmonės, kad ir kokie jie būtų profesionalai, neretai ilgainiui neatsispiria pagundai negražiai elgtis su savo pavaldiniais ir kolegomis. Deja, neretai taip gimsta psichologinis smurtas, mobingas ar kitas nederamas elgesys silpnesnių kolegų atžvilgiu, kurie turi mažiau galių. Tad labai svarbu, kad būtų kadencijos ir vidurinės grandies vadovams, kas neleistų suaugti su kėde ir pareigomis“, - sako ministras A. Veryga.
Be to, anot jo, tai yra dar vienas svarbus, nors ir nedidelis, reforminis pokytis, siekiant keisti sveikatos sistemą, kurioje pokyčiai jau seniai reikalingi, būtini ir neatidėliotini. Panašūs siūlymai buvo numatyti ir šalies vadovės vetuotame sveikatos reformos pakete.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A. Kubilienė tvirtina, kad taip siekiama ne tik skaidrinti sveikatos sistemą, bet ir spręsti aktualias problemas, susijusias su vadovaujančių darbuotojų būtina kaita gydymo įstaigose.
„Tikimasi, kad tai padės spręsti psichologinio smurto ir mobingo problemas gydymo įstaigose, kas yra nereti reiškiniai, apie kuriuos tik neseniai medikų bendruomenė ryžosi prabilti viešai. Šie pokyčiai būtų didelis žingsnis į priekį, nes valdymas nuolat modernėja ne tik versle, bet viešosiose įstaigose. Natūralu, kad nuo naujovių negali atsilikti ir sveikatos sektorius. Tad būtina diegti ne tik modernios šiuolaikinės vadybos principus, bet ir sudaryti galimybes vadovauti moderniai mąstantiems, iššūkių ir pokyčių nebijantiems vadovams“, - sako A. Kubilienė.