Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė galimoms korupcijos apraiškoms sveikatos apsaugos sistemoje tirti lapkričio 13 dieną 8.15 val. rengia posėdį, kuriame aptars Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) projekto „e. sveikata“ įgyvendinimą, jo kontrolės ir atsakomybės klausimus. Į posėdį pakviesti SAM atstovai taip pat turės pateikti informaciją, kaip įgyvendinamas projektas „e.receptas“.
SAM vykdomo ir administruojamo elektroninės sveikatos projekto „e. sveikatos paslaugos“ (NESS-1, NESS-2, NESS-3) įgyvendinimo efektyvumu ir skaidrumu Antikorupcijos komisija pradėjo domėtis dar 2008 metais.
2009-ųjų gruodį komisijos darbo grupei SAM atstovai patvirtino, kad projektas NESS-1 baigtas, tačiau jo neįmanoma panaudoti. Nepaisant to, ministerija už serverių nuomą kas mėnesį moka po 6 tūkst. litų.
Valstybės kontrolė atliko auditą ir 2011 metų birželio 30 dieną ir Sveikatos apsaugos ministerijai pavedė organizuoti tinkamą informacinių sistemų bei registrų valdymą bei pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus, įvertinti sveikatos priežiūros įstaigose jau turimų informacinių sistemų „e. sveikata“ sprendimų panaudojimo galimybes nacionalinės sistemos kūrimui.
Komisija, išklausiusi SAM paaiškinimų, 2011 metų spalio 12 dieną konstatavo, kad SAM neužtikrino elektroninės sveikatos projekto „E. sveikatos paslaugos“ (NESS-1) kūrimo, administravimo, vykdymo ir panaudojimo tikslingumo įvertinimo, nėra nustatyti už šio projekto kūrimą ir įgyvendinimą bei valstybės biudžetui padarytos žalos atlyginimą atsakingi ministerijos pareigūnai. Todėl Komisija įpareigojo ministeriją paskirti ir nurodyti konkrečius asmenis, atsakingus už projekto „E. sveikatos paslaugos“ (NESS-2 ir NESS-3) įgyvendinimą.
2013 lapkričio 4 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, jog SAM, įgyvendindama nacionalinės elektroninės sveikatos sistemą, padarė esminius pažeidimus ir bendrovei „Etnomedijos Intercentras“ iš ministerijos priteisė 2 mln. 283 tūkst. litų. Ši suma – tik ledkalnio viršūnė, atsižvelgiant į dar 2011 m. birželio Valstybės kontrolės išvadą, jog iš 34 milijonų litų, kurie buvo per 10 metų išleisti „e. sveikatos“ sistemos kūrimui, net 15,2 milijono litų buvo panaudoti neefektyviai. Tokia iššvaistyta suma nusipelno išskirtinio parlamentinės kontrolės dėmesio.
Dar pernai balandį Antikorupcijos komisija raštu kreipėsi į SAM, kuriuo atkreipė dėmesį į galimai neskaidriai parengtą investicinį projektą „E. recepto plėtra“. Konstatuota, jog projektas yra paviršutiniškas, neatitinkantis lūkesčių ir jo diegimas ateityje gali sukelti sisteminių problemų.
Ministerija 2012 metų balandžio 24 dieną komisijai pateiktame atsakyme nurodė, kad pažeidimų nenustatyta. Tačiau komisijos nariams kyla klausimų dėl šio projekto įgyvendinimo efektyvumo ir naudos.