Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ir toliau susitikinėja su įvairių gydymo įstaigų vadovais, diskutuodamas dėl mažo finansavimo, paslaugų kokybės, gydymo prieinamumo, eilių, gydytojų emigracijos problemų, bet kol kas jokių sprendimų nepasiūlė.
„Iš gydymo įstaigų gavus informacijos, kad siūloma 2013 m. sutartis sudaryti nuo 5 iki 10 proc. mažesnėmis sumomis nei 2012 metams, kreipėmės į sveikatos apsaugos ministrą. Prieš kurį laiką įvykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovų susitikime su ministru, V. P. Andriukaitis pažadėjo, kad sudarant sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis dėl 2013 m. finansavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) bent jau pirmą pusmetį lėšos nebus mažinamos. Tą patį jis pakartojo ir susitikime su rajono ligoninių vadovais“, – sakė Seimo TS-LKD frakcijos narys, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas.
Tačiau šio pažado, atrodo, nesilaikoma. Pirmaisiais mėnesiais sveikatos priežiūros įstaigos gauna nuo 5 iki 10 proc. mažesnį finansavimą.
„Vis dėlto nėra jokio pagrindo nei pirmą, nei antrą metų pusmečiais mažinti lėšas: PSDF biudžetas yra 3,5 proc. arba 135 mln. litų didesnis nei praėjusiais metais ir dar palikta apie 300 mln. litų rezervo fonde. Negana to, ministras patikino, kad nuo liepos 1 d. gausiąs Vyriausybės sutikimą panaudoti dalį rezervo fondo lėšų – 160 mln. litų. Priešingu atveju – atsistatydinsiąs, – sako A. Matulas. – Geri ketinimai sumažinti gydytojų emigraciją, padidinti medikų algas, geriau aprūpinti gydymo įstaigas vaistais gali būti nieko verti, nes esminis dalykas sprendžiant visas šias problemas yra finansiniai ištekliai“.
Pasak parlamentaro, jei ankstesnė Vyriausybė buvo įsipareigojusi kuo greičiau sveikatos priežiūros paslaugų balo vertę atkurti iki 1 lito ir nuosekliai didino sveikatos sistemos finansavimą net krizės metu, to paties tikslo siūloma siekti ir dabartinei Vyriausybei.
lrs.lt