Klausimas. Sergu vėžiu. Teko girdėti, kad yra toks gydymo metodas - naudojami motinos feromonai. Ar tai tiesa, jei taip, koks tai metodas ir kaip jis gali padėti? Jūsų atsakymas man labai svarbus. Arijus, 26 m.
Atsako gydytojas onkologas-hematologas Jonas Korsakas
Sveiki, Arijau, ačiū už klausimą. Išties, gerai paieškojus paskutiniųjų metų moksliniuose žurnaluose galima rasti straipsnių apie vėžio ląstelių ir įvairių hormonų sąveiką molekuliniame receptorių lygmenyje. Feromonai tyrinėjami biologijoje, daugiau kaip 90 proc. mokslinių publikacijų yra apie vabzdžių feromonus. Stuburinių ir žinduolių feromonai neištirti ir jų veikimas nėra žinomas, apskritai diskutuojama, ar jie egzistuoja, ką jau bekalbėti apie jų poveikį vėžio ląstelėms.
Internete ar pokalbiuose galima išgirsti įvairiausių nuomonių, teorijų ir gydymo metodų, kas ieško, tas randa, tačiau apmaudu, kad didžioji dalis patarimų neturi jokio mokslinio pagrindo, pagrįsti pavieniais atvejais ir iš lūpų į lūpas perduodamomis istorijomis.
26-erių metų vyrui labiausiai tikėtina vėžio forma būtų germinacinių ląstelių navikas arba kraujo vėžys - leukemija ar limfoma. Abu jie dažnai išgydomi standartiniais gydymo metodais, primygtinai siūlau atvirai apie tai pasikalbėti su onkologu ar hematologu, taip pat pasiteirauti dėl kitų, papildomų gydymo metodų - jie irgi egzistuoja ir kai kurie tikrai pagelbsti, padidina įprasto gydymo efektyvumą, sumažina nepageidaujamus poveikius. Aš savo ligoniams taip pat mielai patariu vieną ar kitą alternatyvų metodą, jei jie to pageidauja. Kitaip šiuo atveju galėtume kalbėtis, jei toks klausimas būtų 88-erių metų vyro, sergančio prostatos naviku ir daug metų gavusio gydymą chemoterapija, hormonais, operacijomis... Tokioje situacijoje galima bandyti viską ir nebėra privaloma niekas. Žaidimas su feromonais ar kitais metodais Tavo konkrečiu atveju būtų pavojus ne sveikatai ir ne gydymo eigai, o gyvybei, be jokių dviprasmybių ir užuolankų.
Sėkmės suvokiant, priimant ir įveikiant ligą.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.