Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Šeštadienį Šiauliuose vyks organų donorystės dienai skirtas renginys

vlmedicina.lt | 2013-10-01 09:37:16

Ateinantį šeštadienį, spalio 5 dieną, Šiaulių mieste tęsis organų donorystės dienai skirtas renginys „Donorystei TAIP“. Šalia prekybos centro „Akropolis“ esančioje pievoje nuo 12.00 iki 14.00 val. organizuojamas švietėjiškas renginys, kurio metu žmonėms bus pademonstruota, kokios gausios pajėgos dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese.

Operacija
Redakcijos archyvo nuotr.

Renginio teritorijoje leisis Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kurie kviečiami į pagalbą, kai reikia organus pergabenti iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ir Kaune. Renginio svečiai galės apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, pasiklausyti, kaip vyksta donorinių organų gabenimas, kaip vyksta žmonių gelbėjimo darbai.

Žmonėms bus suteikta galimybė praplėsti žinias apie organų donorystę ir transplantaciją – šventėje dalyvaus pacientai, gyvenantys po organų transplantacijos. Apsisprendę dėl donorystės, galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti.

Nacionalinio kraujo centro atstovai skleis kraujo donorystės idėją, paaiškins, kodėl žmonės kviečiami būti neatlygintinais kraujo donorais.

Renginiui einant į pabaigą, visuomenei bus pademonstruota, kaip donoriniai organai specialiuose konteineriuose sraigtasparniais skraidinami iš ligoninės į transplantacijos centrą. Policijos ekipažai greitosios pagalbos automobilius, kuriais pervežami donoriniai organai, lydi nuolat. Šių tarnybų pagalba yra neatsiejama nuo greito ir kokybiško donorinių organų pergabenimo ir transplantacijų operacijų sėkmės. Juk kalbame apie žmogaus sveikatą ir gyvybę – laikas turi didelės reikšmės transplantacijų kokybei.

Statistika

Šiuo metu Lietuvoje organo ar audinio transplantacijos laukia 456 recipientai. Šiaulių apskrityje šis skaičius - 47. Gyvybę gelbstinčių persodinimo operacijų (širdies, kepenų ir plaučių) laukia: širdies – 2 (1 gyventojas iš Šiaulių ir 1 pacientas iš Kelmės), kepenų – 3 (2  žmonės iš Šiaulių ir 1 iš Kelmės), plaučių – 1 pacientas iš Šiaulių. Gyvenimo kokybę gerinančios transplantacijos (inksto, ragenos) laukia: ragenos – 24 (18 iš Šiaulių, po 2 iš Radviliškio ir Pakruojo, po 1 iš Joniškio ir Kelmės), inksto –  16 (10 iš Šiaulių, po 2 iš Radviliškio ir Pakruojo, po 1 iš Kelmės ir Naujosios Akmenės).

Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atliktos 127 organų ir audinių transplantacijos. Šiaulių apskrities gyventojams buvo persodinti 9 organai ir audiniai (1 kepenys, 2 inkstai, 2 širdys, 1 širdies – plaučių kompleksas, 3 ragenos). Inkstai ir širdies–plaučių kompleksas buvo transplantuoti Šiaulių miesto gyventojams, širdis ir ragenos Joniškio miesto gyventojams.

Šiuo metu Šiaulių regione organų donorystei oficialiai pritaria 1 811 žmonių – būtent tiek šio regiono gyventojų yra užpildę sutikimą donoro kortelei gauti.

Kiekvienais metais Organų donorystės ir transplantacijos diena minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15 – ąjį, o pasaulyje 9 – ąjį kartą.

Donorystės dieną padeda organizuoti bendraminčiai:

Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekipažai, VSAT  ir KOP sraigtasparnių įgulos, Respublikinės Šiaulių ligoninės greitosios pagalbos ekipažas, Novartis Pharma Services Inc. atstovybė Lietuvoje, Nacionalinis kraujo centras, pacientų asociacija „Gyvastis“, PPC Šiaulių Akropolis, UAB „STEELINVEST“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų